LIGA NACIJA – PRVA POBJEDA “HRABRIH SOKOLA”: Crna Gora rutinski srušila Litvaniju za prvijenac u LN - Volim Podgoricu

Naša fudbalska reprezentacija pobijedila je Litvaniju 2:0 u drugom kolu Lige nacija.

“Sokoli” su odigrali odličan meč i rutinski su stigli do prve pobjede u novom takmičenju. Svih 90 minuta su izabranici Ljubiše Tumbakovića kontrolisali igru i rezultat i bez ikakvih problema stigli su do tri boda.

Uprkos svim problemima zbog povreda i kartona, Crnogorci su pokazli ono što je Tumbaković želio da vidi, da smo stvorili sistem u kom možemo da pobjeđujemo i bez najboljih.

Za dva minuta riješili smo pitanje pobjednika. Stefan Savić je u 34. minutu na najbolji mogući način obilježio jubilej povodom 50. nastupa u dresu reprezentacije, golom sa penala.

Samo dva minuta kasnije odlična akcija, prodor Tomaševića i gol Jankovića.

U drugom dijelu su naši rutinski čuvali prednost, a najveću šansu propustio je Simić koji je poslije kornera pogodio stativu.

tok meča:

90′ KRAJ! Pobjeda naše selekcije!

59′ STATIVA. Simić je nakon kornera pucao, ali nije imao sreće!

58′ Prvi naš pokušaj u drugom dijelu. Janković nakon lijepog driblinga šutira, ali nakon devijacije lopta odlazi pored gola.

46′ Nastavljen je meč.

45′ Kraj prvog dijela sigurna igra i sigurno vođstvo. Kapiten Savić i Janković strijelci, Crna Gora vodi 2:0 protiv Litvanije.

36′ GOLLLL JANKOVIĆ. Sjajan centaršut Tomaševića i laka realizacija Cetinjanina.

34′ GOOLLLL STEFAN SAVIĆ!!! Kapiten je preuzeo odgovornost i dao je gol!

33′ PENAL! Jovović je prošao, Litvanac je igrao rukom!

32′ BEĆIRAJ, zicer na savršen centaršut Jankovića. Pravo u Šetkusa.

20′ Prva velika šansa za naš sastav. Marko Janković je prošao po desnoj strani, snažnu šutirao iskosa sa sedam osam metara, ali odbija Šetkus.

7′ Faul suđen nakon dobrog ubacivanja Jankovića. Simić je zatresao i mrežu, ali nakon sudijskog zvižduka. Ostaje 0:0.

1′ Počeo je duel pod Goricom.

Selektor Ljubiša Tumbaković u meču drugog kola četvrte grupe C Lige nacija napravio je tri zamjene u odnosu na duel sa Rumunijom.

Marko Janković se oporavio od povrede i dobio je šansu od starta, kao i njegov saigrač iz Partizana Nebojša Kosović. Fatos Bećiraj je špic nakon što je Mugoša pocrvenio u Ploeštiju.

Crna Gora: Petković – Stojković, Savić, Simić, Tomašević – Vukčević, Kosović, Jovović, Ivanić, Janković – Bećiraj.

Litvanija: Šetkus – Lasickas, Leimonas, Klimavičius, Vaitkunas – Žulpa, Verbickas – Slivka, Vorobjovas, Novikovas – Černič.