KRIJU SE IZA LICA NJEŽNIH DOBRICA: Roditelji, oprez! Pedofili sve više vrebaju A EVO KAKO DA IH PREPOZNATE! - Volim Podgoricu

KRIJU SE IZA LICA NJEŽNIH DOBRICA: Roditelji, oprez! Pedofili sve više vrebaju A EVO KAKO DA IH PREPOZNATE!

Sve češće u javnost dospevaju gnusne prepiske monstruma sa maloljetnim žrtvama i skoro po pravilu se ispostavi da su ti manijaci među nama živjeli kao brižni očevi, deke, komšije.

Nakon što je jeziva prepiska S. M. (64) iz Zemuna sa trinaestogodišnjom djevojčicom osvanula na Fejsbuk grupi “Borba protiv pedofilije” i pisanja Kurira o tom gnusnom slučaju, policija je uhapsila počinioca, a javnost je ostala zgrožena bljuvotinama koje je on pisao djetetu.

I sad bismo rekli, dobro je, dobiće zasluženu kaznu, hvala bogu, djetetu se ništa nije desilo… Ali ovaj manijak, nažalost, nije jedini koji vreba djecu na društvenim mrežama, koji obigrava oko školskih ustanova, koji skida užasavajući video-materijal i fotografije mališana koje zlostavljaju nekakvi idioti poput njega samog. Samo koji dan ranije objavili smo šokantnu priču o M. R. iz Kragujevca, koji je u porukama tražio od jedne majke da mu pošalje slike svoje gole bebe! Monstrumi su svuda, čekaju svoje žrtve skrivajući se iza likova brižnih deka, očeva, dobrih komšija…

Kriminolog Zlatko Nikolić objašnjava da pedofili po svim svojim spoljnim odlikama izgledaju kao sasvim obični ljudi koji su čak izuzetno ljubazni i uglađeni.

– Nekada i previše fini, do nivoa lepljivosti… Međutim, oni u dnu duše nose osjećaj sopstvene nemoći jer nisu uspeli da ostvare uspjeh i komunikaciju sa suprotnim polom i zbog toga pate. Zato na drugoj strani traže male dječake i djevojčice koji još nisu psihofizički zreli, kod kojih je lakše savladati otpor, i to pedofilima daje osećaj nadmoći i satisfakcije za kojima žude. Nije to erotika, ne može dijete da bude izazovno u seksualnom smislu, nije to taj nagon, već njihov pokušaj da neke svoje traume izglade. Kad to pređe u naviku, eto ovakvih užasa. Po pravilu, to su osobe iz komšiluka ili iz bližeg dječjeg okruženja… – kaže Nikolić i upozorava da roditelji obrate pažnju na ponašanje svoje djece, ali i da kod tinejdžera kontrolišu profile na društvenim mrežama:

– Svaki pažljiv roditelj videće razliku u ponašanju… Djeca mogu da postanu uplašena kad im se neko obrati i da, recimo, izbjegavaju dodire. Važno je razgovarati sa njima i na vrijeme ih učiti šta je normalno, a šta nije. Takođe, društvene mreže su danas postale ono što je nekad bio grm u mračnoj ulici u kome su se krili perverznjaci i mamili žrtve, pa na to treba obratiti posebnu pažnju.

Kako prepoznati pedofila

Nalaze način da budu blizu mališana

– Pedofili su često fine, povučene i neupadljive ličnosti, koje su dobro uklopljene u društvo, a djeci se približavaju suptilno
– Vrlo su zainteresovani za djecu, uvijek su na usluzi, daju im podršku, ispunjavaju želje
– Često imaju slatkiše ili male životinje, kojima mame mališane
– Pedofili često biraju i zanimanja koja im omogućavaju lak pristup djeci
– U stanju su da godinama vrebaju žrtvu i često su to osobe iz bliskog djetetovog okruženja

Simptomi kod žrtava pedofila

Strah, noćne more i gubitak apetita

– Iznenadno razvijanje strahova, pojava noćnih mora, problemi sa spavanjem, strah od mraka, javlja se noćno mokrenje
– Vraćaju se na neki raniji uzrast u ponašanju, boje se ljudi
– Gubitak apetita, javlja se gađenje na hranu, mučnina, povraćanje, glavobolje
– U nekim slučajevima razvija se čak preterana seksualizacija i izazovnost ili povlačenje u sebe i oblačenje mnogo odjeće
– Strah od dodira ili poziva drugih ljudi
– Često imaju i znanja i informacije koja nisu u skladu sa njihovim uzrastom
– Crteži otkrivaju mnogo toga

Ovo bi trebalo savetovati deci

Ne objavljujte svoje lične podatke

– Ne prihvatati za prijatelje nepoznate osobe i ne stupati u komunikaciju sa njima
– Ukoliko i prihvatite poziv za prijateljstvo, budite obazrivi šta dijelite sa tim osobama
– Ukoliko ta osoba počne da zadire u intimu ili stvara neprijatna osjećanja, odmah prekinuti kontakt i prijaviti roditeljima, koji to mogu da prijave policiji
– Nikako ne objavljivati javno svoje lične podatke kao što su adresa, broj telefona, škola koju pohađate
– Fotografije koje se objavljuju moraju da budu zaključane, nikako javno dostupne

Brojke

30 odsto roditelja reklo je su njihova djeca bila izložena neprimerenim sadržajima na internetu.

Kurir

1 komentar

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com