Žalgiris osvojio “Moraču”, Budućnost i dalje bez pobjede - Volim Podgoricu

Žalgiris osvojio “Moraču”, Budućnost i dalje bez pobjede

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su od litvanskog Žalgirisa u “Morači” 72:60, u utakmici šestog kola Evrolige.
Tok meča:

4. četvrtina

Volters nakon prodora, dvocifrena prednost Žalgirisa 59:48. Trojka Kotija Klarka 59:51. Bez problema Žalgiris održava dvocifrenu prednost 63:53, šest minuta do kraja. Gordić na jednoj, Ulanovas na drugoj strani, ista meta, isto odstojanje 65:55.

Trojka Ivanovića za minus sedam 65:58, tri i po minuta do kraja. Erl Klark nije dao dva bacanja, kaznio je to Dejvis 67:58. Opet dejvis, sada sa penala, Žalgiris na plus 11 69:58, malo manje od dva minuta do kraja.

Gosti su rutinski priveli meč kraju, do konačnih 72:60.

3. četvrtina

Trojka Milaknisa, Erl Klark uzvraća istom mjerom. Omić donosi prov vođstvo”plavima”, međutim serija Žalgirisa 7:0 – 43:38. Omić prekida seriju gostiju. Omić drži “plave” u igri, gosti imaju plus pet 49:44, sredina treće dionice. Popović je dao dva bacanja za minus tri 49:46.

Prokockali su “plavi” dva napada, kaznio je to Kavaluskas. Omić nastavlja sa koševima 51:48. Ulanovas je realizovao dva penala za plus sedam 55:48. Vajt donosi plus devet gostima 57:48, kraj treće četvrtine.

2. četvrtina

Kavaliuskas za plus pet 20:15. Zakucava Ilić, ali na drugoj strani precizan za tri poena je Grigonis 23:17. Omić je pogodio pod faulom, ali nije dao dodatno bacanje 23:19.

Mini serija “plavih” 4:0 za minus dva 25:23. Vajt nakon prodora 27:23, četiri minuta do odmora. Trojka Gordića za samo minus jedan 27:26. Džekson polovičan sa linije slobodnih bacanja, izjednačenje 27:27. Trgli su se gosti i vezali četiri poena 31:27. Kavaliuskakas donosi Žalgirisu plus šest, uzvraća Barović 33:29.

Trojka Nikolića za minus jedan 33:32, 16 sekundi do odmora. Barović je dao jedno od dva bacanja 33:33, kraj prvog dijela.

1. četvrtina

Jankunas je pogodio pod faulom, a potom je iskoristio dodatno bacanje 3:0. Omić polovičan sa linije bacanja. Poravnao je Erl Klark sa poludistance 3:3. Serija gostiju 4:0 – 7:3. Igra se sada koš za koš, gosti vode 11:7, sredina uvodne dionice.

Trojka Voltona, gosti na plus šest 14:8. Trojkom uzvraća Džekson, ali na drugoj strani Kavaliuskasa iz reketa 16:11. Koti Klark je ukrao loptu i pogodio za minus tri 18:15, kraj prve dionice.