LIGA NACIJA: Slavlje Rumuna u Podgorici - Volim Podgoricu

LIGA NACIJA: Slavlje Rumuna u Podgorici

Fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je pod Goricom od selekcije Rumunije 1:0 u meču posljednjeg kola Lige nacija.

“Sokolovi” su propustili priliku da eventualnim trijumfom zadrže šansu da se preko novoformiranog UEfinog takmičenja domognu šampionata Evrope, tako da će “sokolovi” put do Eura 2020. godine potražiti kroz kontinentalne kvalifikacije.

Minimalan poraz od Rumuna ostavio je izabranike Ljubiše Tumbakovića u C diviziji Lige nacija, a u niži rang seli se Kipar zbog slabije gol razlike.

Duel u Podgorici odigran je izuzetno teškim uslovima za igru, a loše vrijeme doprinijelo je skromnoj posjeti na našem najvećem stadionu.

CRNA GORA – RUMUNIJA 0:1 (Cukudean 44)

Crna Gora: Petković – Marušić, Kopitović, Simić, Vešović – Ivanić, Kosović – Jovović, Janković, Mugoša – Bećiraj.

Rumunija: Tatarušanu – Manea, Sapunaru, Moci, Toška – Stanćiju, Anton – Kipćiju, Maksim, Kešeru – Cukudean.

Uživo:

90.minut – Pet minuta iznosi nadoknada vremena.

89.minut – Žuti karton za Vešovića.

87.minut – Kosović trese mrežu Rumuna, međutim pomoćnik je signalizirao ofsajd. Ostaje 0:1 po Goricom. U međuvremenu Klimenta mijenja Marušića.

81.minut – Đorđević je ušao umjesto Jankovića.

72.minut – Promašaj Jankovića. Preciznije Tatarušanu je pročitao njegovu namjeru i spriječio izjednačenje na stadionu pod Goricom.

71.minut – Penal za Crnu Goru, Mugoša je srušen u kaznenom prostoru gostiju. Velika šansa za “sokolove”.

67.minut – Žuti za Simića, koji je preuzeo kapitensku traku nakon izlaska Bećiraja.

64.minut – Konačno reaguje Tumbaković. Izašao je Bećiraj, šansu dobija Boljević.

63.minut – Ponovo na mukama odbrana Crne Gore. Kipćiju je tukao, Petković intervenisao.

61.minut – Zapisan je i Ivanić. Četvrti karton za “sokolove”.

60.minut – Lijepa parada našeg golmana poslije opasnog udarca Kešerua.

59.minut – Novi šut Kipćijua, brani Petković.

54.minut – Gađao je Mugoša, ali daleko od gola.

53.minut – Žuti karton za Maneu, srušio je Jovovića na ivici šesnaesterca. Dobra situacija da se ugrozi, zasad, nezasposleni Tatarušanu.

49.minut – Jankoviću se ukazuje pomoć… U Beogradu je Srbija povela protiv Litvanije.

46.minut – Nastavljen je meč, bez promjena u sastavima.

Poluvrijeme: Crna Gora je u minimalnom zaostatku. Zasluženo vode gosti, imali su nekoliko dobrih pokušaja, što je konkretizovao Cukudean u završnici prvog dijela susreta. Naši bezidejni u napadu, Mugoša potpuno odsječen… Nadamo se reakciji u nastavku, nešto poput nedavnog beogradskog duela protiv Srbije.

44.minut – GOOL! Cukudean donosi vođstvo Rumunima. Dobra akcija pulena Kozmina Kontre, na kraju je tukao Cukudean, nesigurna reakcija Petkovića i lopta je u našoj mreži. Svakako da je na Danijelovu intervenciju uticao i težak teren.

37.minut – Vrlo neprecizan udarac Jovovića sa pristojne distance.

34.minut – Žuti karton za Jankovića.

34.minut – Kontranapad Rumunije, povukao je Cukudean, lopta je došla do Kešerua koji u padu slabo šutira. Laka intervencija Petkovića. Prethodno su naši tražili faul, zbog čega su uslijedili i protesti s tribina.

29.minut – Zbog prigovora žuti karton i za Jovovića.

27.minut – Žuti karton za Kešerua.

25.minut – Konačno jedan obećavajući napad Crne Gore. Bećiraj je prošao po desnoj strani, imao je želju da proigra Jankovića, ali je u posljednjem trnutku intervenisao Toška. Prvi korner za “sokolove”…

21.minut – Dobra kombinacija poslije kornera, loptu po zemlji dobio je Kešeru, srećom i ovog puta su neprecizni Rumuni.

20.minut – Kipćiju u nastojanju da centrira umalo da lobuje Petkovića. Srećom, reagovao je naš golman i poslao loptu u korner.

19.minut – Kešeru tuče iskosa s lijeve strane, pogađa spoljni dio mreže.

17.minut – Ponovo prijete gosti. Upotrebljivu loptu na ivici peterca dobio je Cukudean, međutim izostala je kvalitetna završnica.

15.minut – Naša selekcija se muči, zasad bez prave akcije koja bi eventualno napravila problem Rumunima.

10.minut – Žuti karton za Kosovića.

4.minut – Opasan šut Antona sa distance. Snažno, nezgodno, ali srećom, neprecizno.

1.minut – Počeo je meč pod Goricom, pred oko 3.500 gledalaca. Pravdu dijeli Njemac Cvajer.

20:30 – Bližimo se početku utakmice… Posjeta, razumljivo, daleko od očekivane. I naši igrači imaće gromoglasnu podršku ultrasa sa Južne i Sjeverne tribine.

20:00 – Pristižu rumunski navijači, njih 50-ak bodriće državni tim u glavnom gradu Crne Gore.

Tokom cijelog dana vremenske nepogode prijetile su da odlože duel na stadionu pod Goricom.

Ipak, kako sada stvari stoje, ipak će se igrati na stadionu pod Goricom.

Crnoj Gori je u večerašnjoj utakmici trebala pobjeda za drugo mjesto u grupi, koje bi sačuvalo nadu u plasman na Evropsko prvenstvo kroz Ligu nacija, ukoliko Srbija ode na kontinentalni šampionat preko kvalifikacija.

Teoretski, naš tim se i dalje bori za opstanak u C Ligi nacija, a za takav epilog neophodno je da osvoje bod, izgube 1:0, ili sa dva gola razlike, pod uslovom da postignu makar jedan pogodak.

U prvom dijelu Lige nacija, nije bilo golova u Ploeštiju u duelu Rumunije i Crne Gore.