TRIJUMF BUDUĆNOSTI: Barselona pala u “Morači” - Volim Podgoricu

TRIJUMF BUDUĆNOSTI: Barselona pala u “Morači”

Košarkaši Budućnosti Voli priredili su novu senzaciju u Euroligi! Plavi su u Podgorici upisali treću pobjedu i to protiv velikana evropske košarke, ekipe Barselone, 67:64.

To je treći trijumf podgoričkog tima, koji je u dosadašnjem dijelu najkvalitetnijeg klupskog košarkaškog takmičenja u Evropi slavio i protiv Baskonije (99:84) i CSKA iz Moskve (93:92).

Regionalni šampion napravio je još jedno čudo bez povrijeđenih Nikole Ivanovića i Alekse Ilića.

Pobjednik duela odlučen je sredinom posljednje četvrtine, kada je domaćin serijom od 10:0 poveo 59:54 minut i 15 sekundi prije kraja.

Barselona je u nastavku smanjila na poen (65:64), ali je Edvin Džekson realizovao oba slobodna bacanja za pobjedu.

Ekipa Svetislava Pešića imala je posljednji napad, ali je šut Adama Hange završio na obruču.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Nemanja Gordić i Erl Klark sa po 12, dok je poen manje postigao Danilo Nikolić.

Budućnost Voli će u narednom kolu, 14. decembra, biti gost Gran Kanarije, dok će se Barselona u Madridu, u španskom derbiju, sastati sa Realom.