Darušafaka pala u Morači - Volim Podgoricu

Darušafaka pala u Morači

Košarkaši Budućnosti Voli pobijedili su Darušafaku 75:74 u 18. kolu Evrolige.

Noris Kol je bio heroj pobjede pošto je pogodio za trijumf na četiri sekunde prije kraja.

Tako su plavo-bijeli prekinuli niz od pet neuspjeha u nizu u elitnom takmičenju, a protiv turskog tima viđena je borba svih 40 minuta.

Nakon izjednačene i neefikasne prve četvrtine, druga je protekla u znaku Darušafake koja je na odmor otišla sa 42:36.

Plavo-bijeli su dobili treći četvrtinu 22:11 i vratili su prednost na svoju stranu uz odličan doprinos Džeksona koji je imao nekoliko pogođenih trojki.

Dva minuta prije kraja plavo-bijeli su stigli do 72:66, međutim uslijedila je serija 8:1 gostiju i vođstvo 74:73 na 11 sekundi prije kraja.

Repeša je odlučio da mi rješevao meč, pa je tražio faulove za bacanja i onda zvao tajm aut, Kol je imao problema da primi pas, ali je stvorio prostor i onda šutnuo za trijumf.

Džekson je bio najefikasniji sa 18 poena, 17 je dodao Kol, po 11 Koti Klark i Goga Bitadze koji je imao i po četiri skoka i blokade.

14 poena na drugoj strani Daglasa, po 12 Savaša i Evansa.