Totenhem i bez Kejna prejak za Borusiju! - Volim Podgoricu

Totenhem i bez Kejna prejak za Borusiju!

Real i Totenhem napravili su veliki korak ka plasmanu u četvrtfinale Lige šampiona.

Madriđani su slavili na terenu Ajaksa 2:1, dok je londonski tim ubjedljivo nadigrao Borusiju Dortmund 3:0.

Ajaks je dominirao u prvih 45 minuta, Tadić je pogodio stativu, Kurtoa je skidao zicere, a onda je stigao i gol Taljafika, koji je sudija Skomina odlučio da poništi zbog ofsajda.

Po njegovoj procjeni, Dušan Tadić je smetao golmanu Reala da interveniše poslije udarca argentinskog reprezentativca.

Real je zaigrao bolje u nastavku i poslije akcije Vinisijusa, top formu potvrdio je Karim Benzema.

Uspjeli su domaći preko Zijeha da izjednače, ali je u završnici Marko Asensio kaznio kiks Onane i donio pobjedu Realu.

U posljednjim trenucima zicer je propustio Dolberg, pa će Ajaks imati težak posao da napravi čudo u Madridu.

Totenhem i Borusija večeras su igrali bez nekoliko prvotimaca, a u takvom odnosu snaga bolje se snašao domaći tim.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Son je na centaršut Vertongena pogodio mrežu Borusije.

Na sličan način primili su “milioneri” još dva pogotka.

Loše su branili ubacivanja, pa su Vertongen i Ljorente donijeli ogromnu prednost “pijevcima” pred revanš.

AJAKS – REAL 1:2