Rukomet: “Lavice” srušile “Švabice”! - Volim Podgoricu

Rukomet: “Lavice” srušile “Švabice”!

Crnogorske rukometašice ostvarile su prvi trijumf u drugoj fazi.

Crnogorske rukometašice pobijedile su Njemačku 27:20 u prvom meču druge faze Evropskog prvenstva u Hrvatskoj i Mađarskoj.

Na kraju ubjedljivo, ali vrlo teško “Lavice” su srušile otpor Klare Voltering i drugarica. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, naše su u drugoj polovini drugog poluvremena u dvije serije slomile otpor rivala. Prvo su na 16 minuta prije kraja serijom 4:0 naše stigle do 20:15, a onda su u finišu serijom od 4:1 došle do maksimalnih 26:19 kojom su osigurale trijumf protiv upornih Njemica.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Milena Knežević sa osam, po pet postigle su Katarina Bulatović i Radmila Petrović, a gol manje Majda Mehmedović. U njemačkoj selekciji najbolja je bila Marlen Zaf sa šest pogodaka.

U ostalim mečevima druge grupe, u 18 sati sastaće se Švedska i Francuska, dok će u 20 sati i 15 minuta rivali biti Holandija i Slovačka.

Crna Gora će u drugom kolu, u utorak 15 sati i 45 minuta, igrati sa Holandijom.