Raonić sportista godine u Kanadi - Volim Podgoricu

Raonić sportista godine u Kanadi

Kanadski teniser, rođen u Podgorici Miloš Raonić proglašen je za najboljeg sportistu svoje zemlje u 2014. godini.

Raonić je odigrao najbolju sezonu u karijeri, završio je kao sedmi teniser svijeta.

Igrao je u polufinalu Vimbldona i drugi put u karijeri finale Mastersa u Parizu, a završio ju je plasmanom na završni Masters u Londonu.

Raonić je ujedno, jedini teniser od 1932. godine koji je dva puta uzastopno osvojio nagradu “Lionel Konaše”.

“Postigao sam svoje ciljeve, ali uvijek želim sve više i više. Bez obzira šta da postignem, uvijek želim više, posebno što se tiče mog tenisa. Teško je igrati dobro tokom cijele godine, ali sam ja uspio da budem konstantno dobar na velikim turnirima”, istakao je Raonić.

Raonić je osvojio 29 od ukupno 82 glasa i u borbi za titulu pobijedio je hokejaša Drua Doutija, koji je osvojio zlato na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju i Stenli kup sa Los Anđeles Kingsima.