Atletiko demonstrirao silu - Volim Podgoricu

Atletiko demonstrirao silu

tletiko je razmontirao Real 4:0, i u šestom madridskom derbiju ove sezone, slavio četvrti put, uz dva remija. “Jorgandžije” su prišle “merengesima” na -4, a Barsa ima priliku da najvećem rivalu priđe na svega bod!

Od samog početka Real je djelovao pogubljeno na terenu. Atletiko je za četiri minuta stigao do velikih 2:0. Prvo je Tijago poslije 15-tak minuta igre, natrčao na odbijenu loptu i zatresao mrežu.

A onda je Saul (zamijenio Kokea u devetom minutu), na majstorski način makazicama duplirao prednost “Jorgandžija” 2:0.

Do kraja poluvremena vrijedna pomena je i situacija kada je Kediru lopta pogodila u ruku, na putu ka golu, ali sudija Borbalan nije svirao čist penal.

U nastavku se razigrao i Grizman, koji je propustio dvije dobre prilike, ali je sve naplatio u 67. minutu. Arda je centrirao sa desne strane, Saul je glavom spustio Grizmanu, a Francuz sa dva, tri metra poslao loptu u mrežu, 3:0 za Atletiko.

U finišu, šampion je kompletirao “poker” – Mandžukić je pogodio glavom, nakon odličnog centaršuta Toresa sa desne strane.

U posljednja četiri prvenstvena duela sa Atletikom, “Los Blankosi” su osvojili samo bod.