CG kadeti pobijedili Alžir - Volim Podgoricu

CG kadeti pobijedili Alžir

Muška kadetska rukometna reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras Alžir 20:15 (7:2, 6:6 i 7:7), u utakmici drugog kola Mediteranskog prvenstva u Peskari.

To je prvi trijumf crnogorskih kadeta, nakon startnog poraza od Španije 28:14 (10:4, 8:7 i 10:3).

Selekcija trenera Duška Beljkaša protiv Alžira osvojila je četiri, dok je u duelu sa Španijom ostala bez bodova.

Crnu Goru su do prvog trijumfa na šampionatu vodili Brano Vujović sa sedam, Petar Abramović je postigao četiri, a gol manje Miloš Krivokapić.

Prema propozicijama, na Mediteranskom šampionatu utakmice se igraju u okviru tri trećine, koje traju po 15 minuta. Reprezentacija koja dobije trećinu osvaja bod, a trijumf na kraju meča donosi dva boda.

Neriješen rezultat u trećini boduje se pola boda, dok remi na kraju donosi objema ekipama po bod.

Crna Gora će i drugog dana šampionata osigrati dva meča.

U deveti sati i 45 minuta sastaće se sa Kiprom, dok je 16 sati i 45 minuta zakazan duel sa Francuskom.