SENZACIJA: Zeta u finalu Kupa! - Volim Podgoricu

SENZACIJA: Zeta u finalu Kupa!

U finalu Kupa Crne Gore igraće Budućnost i Zeta koja je u drugom meču polufinala priredila senzaciju savladavši domaćina ekupu Mornara iz Bara.

Ekipa iz Golubovaca slavila je poenima Tušeka šest sekundi prije kraja – 67:69! Ovaj detalj međutim, ni izbliza ne oslikava kakva je drama gledana u SC “Topolica”.

Do poluvremena činilo se da će Golubovčani lako izaći na kraj sa favorizovanim domaćinom. U 15 minutu Zeta je imala 20 poena prednosti (45:25). U nastavku međutim, utakmica je dobila sasvim drugačiji tok pošto su se Barani serijom 17-0, od 34 do 38 minuta, vratili na samo 3 poena zaostatka (52-55).

Na prvo izjednačenje čekalo se do 35 minuta (60:60).

Zeta je još jednom uspjela da se odlijepi na 5 poena prednosti minut i 10 sekundi prije kraja. Domaćin se ni tada nije predavao, pa je sa dva vezana koša Koraća, 29 sekindi prije kraja, stigao do novog izjednačenja (67:67).

Uslijedio je koš Tušeka, tajm aut Mornara, nakon kojeg je uslijedilo polaganje Koraća za produžetak. Lopta je, na žalost domaćina, iskliznula van koša…

U prvom polufinalnom meču završnog turnira Kupa Crne Gore košarkaši Budućnosti su savladali Teodo 75:54 (19:12, 17:13, 18:11, 21:18).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Suad Šehović sa 17, Dako Planinić sa 13 i Ričard Rejnolds sa 12 poena.

U redovima Teoda dvocifreni učinak imao je Aron Mičel koji je upisao 11 poena.

Finalni meč na programu je u subotu od 19 časova u dvorani “Topolica” u Baru, a trofej brane košarkaši Budućnosti.