ABA: Plavi bolji od Krke! - Volim Podgoricu

ABA: Plavi bolji od Krke!

Košarkaši Budućnosti savladali su večeras na svom parketu ekipu Krke rezultatom 82:77 (19:14, 20:18, 25:23, 18:22), u 24. kolu regionalne Aba lige.

Budućnost je kako se i očekivalo savladala ekipu Krke, i tako sačuvala velike šanse da na kraju ligaškog dijela regionalne lige, ostanu na poziciji broj 2, koja bi im omogućila meč više pred svojom publikom u plej ofu. Vodili su plavi tokom čitave utakmice, nisu dozvoljavali gostujućim igračima da naprave preokret, i zasluženo došli do 18 trijumfa u sezoni.

Prve poene na meču postiže sjajni centar plavih, Planinić. Igralo se na početku koš za koš, interesantno, prvih 6 poena za goste postiže visoki Kamerunac, Vangmene. Sredinom prve dionice, Budućnost pravi osjetniju razliku, 13:6, serijom 7:0. U nastavku Savović drži svoju ekipu u prednosti, no gosti ipak na kraju smanjuju na 5 razlike, koševima Joksimovića sa linije slobodnih bacanja, 19:14. Nije plave služio šut za tri poena, bez pogotka od sedam pokušaja, ali u šutu za dva poena, bez promašaja, sedam od sedam.

Na početku druge četvrtine serija Krke 5:0, i gosti poravnavaju rezultat, 19:19. Šehović prvim poenima u drugoj dionici i Savović efektnim zakucavanjem dovodi našeg šampiona na plus 4, 25:21. Svojim 14 poenom Savović dovodi svoj tim na plus 6, 30:24. Planinić pogađa i Budućnost je na plus 9, 33:24. Atraktivnim solo prodorom, Rejnolds dovodi plave na plus 10, 37:27. Ritlop, mladi igrač gostiju pogađa trojku i smanjuje na 7 razlike. Do kraja, Krka smanjuje na plus 7, 39:32 na poluvremenu. Trojke i dalje problem za Budućnost, 13 pokušaja, ali bez pogotka.

Krka opet bolja na početku novog perioda, gosti smanjuju na tri razlike, ali prvom trojkom iz 14 pokušaja, plavi vraćaju razliku, precizan je bio Šehović. Joksimović vraća trojku, ali Kuk pogađa i drugu trojku u ovom periodu i plavi su na plus 8, 49:41.

Armsted solo prodorom i košem pod faulom, a zatim i trojkom smanjuje prednost domaćih na minus 2, 53:51. Krenuo je šut za tri poena košarkaše Budućnosti, pogađa i Rejnolds iz ugla za 62:53, plus 9 za plave. U finišu ovog perioda Kuk dovodi svoj tim na plus 11, najveća razlika od početka meča. Na kraju ove četvrtine, 64:55, 9 razlike pred početak poslednjeg perioda.

Početak poslednje četvrtine protiče u igri koš za koš, sve dok Šehović trojkom nije doveo Budućnost na 14 razlike, 71:57. Serijom 8:0 Krka smanjuje na 6 razlike, 71:65.

Prekida Planinić seriju Krke, svojim 14 poenom, 73:65. U finišu meča Rejnold pogađa trojku za plus 9, ali gosti u narednom napadu vraćaju tri poena. Tehnička za Budućnost, Joksimović pogađa jedno bacanje, imaju gosti  i napad koji nisu realizovali, i plavi dolaze do 18 pobjede u ovoj sezoni, 82:77.

U naredna dva meča plavi igraju dva derbija, prvo slijedi gostovanje Cedeviti u Zagrebu, a zatim u Podgoricu stiže beogradski Partizan. Od ishoda ovih utakmica zavisi da li će naš šampion završiti ligaški dio regionalne lige na drugoj poziciji.

Budućnost – Krka 82:77 (19:14, 20:18, 25:23, 18:22)

DVORANA: MORAČA GLEDALACA:2100 SUDIJE: Dozai Srdjan, Radojkovic Josip, Perlic Nikola

Budućnost: Kuk 4, Šehović 18, Dašić, Planinić 14, Subotić 4, Vitkovac 2, Popović, Ivanović, Rejnolds 16, Paunić 4, Rikić, Savović 20.

Krka: Krivec, Rojc 3, Wangmene 9, Armstead 21, Mulalić 7, Joksimović 14, Booker 8, Polutak 5, Zatežič, Ritlop 11, Lapornik 7.