VELIČANSTVENA POBJEDA Budućnost srušila Partizan - Volim Podgoricu

VELIČANSTVENA POBJEDA Budućnost srušila Partizan

Budućnost je veličanstvenim preokretom slomila Partizan 85:79 i tako završila regularni dio ABA lige na drugom mjestu, pa će u plej-ofu, u polufinalu imati prednost domaćeg terena. “Plavi” su na malo manje od četiri minuta prije kraja meča gubili 79:72, ali su tada stegli odbranu i na krilima Kuka, Rejnoldsa i Planinića napravili seriju 13:0 i dobili meč!

Utakmica je počela. Čak se se upalile i baklje u “Morači” na samom početku meča. Kuk je otvorio meč pogotkom sa poludistance. Trojka Šehović za 5:0. Tajm-aut Vujoševića, nakon nepuna tri minuta igre. Prvi poeni za Partizan, Milosavljević.

Kuk pogađa za tri, 12:4 za Budućnost, sredina prve dionice. Ali Akojon sa dvije sjajne trojke vraća Partizan u igru 12:10. Tajm-aut Jovović.

Šehović je promašio dva šuta za tri poena, a Murić je na drugoj strani precizan iza linije 6,75 za prvo vođstvo Partizana 15:13. Razigrao se Milosavljević, vezao je pet poena, vodi Partizan 22:17.

Murić je donio plus 7 crno-bijelima, a uzvratio je Planinić, kraj prve dionice, 24:19 za Partizan.

Murić trojkom otvara drugu dionicu plus 8 za goste 27:19. Andrić zakucava za plus 10 29:19. Kuk pogađa za tri, 29:22. Rejnolds sa poludistance, serija “plavih” 7:0 29:25. Subotić je realizovao dva penala, Budućnost je prišla na dva poena zaostatka 30:28. Igra se koš za koš, Savović pogađa, pola koša vodi Partizan 36:35.

Pavlović preoko Savovića pogađa za tri 41:35. Murić za dva, 43:37 za Partizan, finiš poluvremena. Kuk je jedini raspoložen u šutu za tri, smanjio je na 43:41. Tajm-aut zove Vujošević. Budućnost je imala posljednji napad, ali ga nije iskoristila, Partizan na odmor odlazi sa prednošću 44:43. Kuk je promašio trojku, a Šehović za dva…

Na kraju poluvremena došlo je do koškanja između Rejnoldsa i Murića, umiješali su se i ostali igrači, ali srećom nije došlo do ozbiljnog incidenta.

Tehničke greške dobili su Pavlović i Kuk, zbog gužve na kraju prvog dijela. Milosavljavić za plus 3 46:43. Rejnolds trojkom donosi izjednačenje 46:46. Pavlović za dva, a onda serija Budućnosti 5:0 – 51:48.

Igra se koš za koš, 55:54 za Budućnost. Murić izuzetno raspoložen, pogađa za tri 66:62. Rejnolds sa četiri vezana pogotka vraća stvari u egal 66:66, minut i po do kraja treće dionice.

Nakon tehničke greške koju je dobio Subotić, Partizan je postigao tri poena, sa tom prednošću će dočekati posljednju četvrtinu 69:66. Šehović otvara poenima posljednju dionicu.

Namjerna lična Planiniću. Srećom to nije Partizan iskoristio, samo je plus 3 za crno-bijele 71:68. Paunić, pa Savović, vodi Budućnost 72:71, malo više od pet minuta do kraja. Pavlović pogađa trojku iz teške pozicije, vodi Partizan 74:72. Tajm-aut Budućnost. I Akojon pogađa iz teške pozicije 76:72. Akojon preko Kuka, teška situacija za “plave” 79:72, 3.50 do kraja meča.

Budućnost vjeruje u preokret – jedno bacanje je dao Planinić, a onda je Rejnolds pogodio trojku iz ćoška za minus 3 79:76.

Pavlović je zaradio petu ličnu. Planinić pogađa jedno od dva bacanja, 79:77. Planinić promašuje oba bacanja, minut i po do kraja. Rejnolds nakon kontre pogađa uz faul. Ubacio je i dodatno, vodi Budućnost 80:79. Kuk je ukrao loptu, a Šehović je prošaio zakucavanje, čini se da je bio faul. Ipak, lopta je za Budućnost.

Rejnolds pogađa trojku uz dosta sreće, Budućnost pred pobjedom 83:79! Planinić pogađa oba bacanja, 85:79, kraj!