BUDUĆNOST opet bolja od Cedevite, na pragu Evrolige - Volim Podgoricu

BUDUĆNOST opet bolja od Cedevite, na pragu Evrolige

Miris Evrolige se osjeća u Podgorici – Budućnost je i drugi put u dva dana bila bolja od Cedevite 81:76, povela 2:0 u seriji i došla na korak od finala ABA lige, koje donosi plasman u najelitnije klupsko takmičenje. Trio Savović – Šehović – Rejnolds nosio “plave” do trijumfa, a naš tim je meč prelomio u posljednjoj četvrtini. Serija se seli u Zagreb.

Budućnost je furiozno otovrila meč i povela 10:2. Nakon poena Šehovića uz dodatno bacanje, razlika je bila dvocifrena 20:10.

Ipak, Zubčić je sa dvije trojke vratio goste u igru, a Zagrebčani su do kraj prve dionice prišli na -2 (26:24).

Cedevita je u drugoj četvrtini uhvatila ritam, pa je Delaš donio prvo izjednačenje (32:32). A minut prije odmora Bilan je a penala donio prvo vođstvo gostima (36:37), ali je odmah na drugoj strani Rejnolds pogodio trojku (prvi poeni na meču) i vratio prednost ”plavima”, da bi u posljednjem napadu u prvih 20 minuta Tomas izjednačio (39:39).

EDo sredine treće dionice gledana je rezultatska klasckalica, kada su Zagrepčani sa dvije trojke (Pilepić i Babić) stekli šest poena prednosti (45:51).

Međutim, sjajni Savović je pogodio uz faul, potom je Planinić zakucao i “plavi” su se ekspresno vratili (50:51).

Budućnost je koševima Popovića povela (55:54), ali su gosti mini – serijom od 4:0 (55:58) vratili vođstvo. Ipak, Budućnost je do kraja treće dionice preokrenula 61:59.

”Plavi” su posljednji kvartal otvorili trojkom Rejnoldsa (64:59).

Prednost od 5 poena “plavi” su održavali do 4 minuta prije kraja, kada je Rejnolds trojkom donio velikih plus 8 (73:65) i trasirao put ka pobjedi.

Nedugo zatim, Šehović je u svom stilu iz ćoška pogodio iza linije 6,75 za plus 10 (76:66) 3 minuta prije kraja i već tada je meč bio riješen!

Najefikasniji u pobjedničkom timu Boris Savović sa 22, Suad Šehović je ubacio 14, dok su po deset poena ubacili Vladimir Dašić i Džej Ar Rejnolds.

U ekipi Cedevite najbolji su bili Nemanja Gordić sa 17 i Stanko Barać sa 15 poena.

Naredni meč na programu je u subotu u Zagrebu.

Tok meča:

Prve poene na meču dao je Šehović. Trojka Savovića, odličan start “plavih” 5:0. Gordić postiže prve poene za goste.

Sada Šehović pogađa trojku u svom stilu, iz ćoška 8:2. Nakon poena Bilana, raspoloženi Šehović, je pogodio još jednu trojku, plus 9 za Budućnost 13:4. Rafalna paljba Budućnost u prvoj dionici, Savović drugom trojkom za 16:8.

Koš uz faul Šehović, nakon kontre i asistencije Kuka 19:10. Tajm-aut Cedevite. Pogađa Šehović dodatno bacanje 20:10. Mini serija 4:0 gostiju, Gordić jedno bacanje i trojka Zubčića 22:16, finiš četvrtine. Poenima Baraća Cedevita je prišla na 24:20, a uzvratio je Dašić. Još jedna trojka Zubčića, 26:23.

Kraj prve dionice, Cedevita je smanjila na 26:24.

Počela je druga dionica. Vitkovac trojkom otvara ovaj dio igre 29:24. Tomas nakon prodora i Babić poslije kontranapada pogađaju 29:28 za Budućnost, tajm-aut Jovović. Sjajni Savović nakon prodora donosi plus 3, 31:29. Paunić je promašio oba bacanja, sredina druge dionice.

Subotić je bio polovičan sa linije bacanja, a Delaš poravnao. Istom mjerom uzvratio je Paunić 35:32. Budućnost je promašila tri od četiri bacanja, što su Zagrebčani iskoristili i preko Babića i Gordića izjednačili, tajm-aut Jovović, 57 sekundi do kraja poluvremena.

Bilan polovičan sa linije slobodnih bacanja, prvo vođstvo Cedevite 37:36. Rejnolds pogađa za tri, prvi poeni Amerikanca 39:37, tajm-aut Repeša, 15 sekundi do kraja. Tomas za dva 39:39, kraj prvog dijela.

Počelo je drugo poluvrijeme. Ukić je postigao prve poene u nastavku, potom je Savović pogodio, uz dodatno bacanje 42:41.

Subotić je pogodio za 45:43, a Gordić je poravnao 45:45. Dvije trojke gostiju, Pilepić, pa Babić 51:45, tajm-aut Jovović, sredina treće četvrtine. Fenomenalni Savović ponovo pogađa uz faul, potom koristi dodatno bacanje.Planinić zakucava, Budućnost se vratila u život, samo pola koša prednosti za goste 51:50. Pilepić pogađa iz ugla, 54:50 za Cedevitu, četiri minuta do kraja treće četvrtine. Dašić zakucava za 54:53 i podiže publiku na noge!

Poenima Planinića Budućnost je povela 55:54, ali Cedevita pravi seriju 4:0 za 58:55. Budućnost je preokrenula na 59:58. Rikić je pogodio za dva, a Savović izblokirao baraća u narednom napadu Cedevite, pa “plavi” uoči posljednje dionice imaju koš prednosti 61:59.

Trojka Rejnoldsa na startu četvrte četvrtine, uzvratio je Barać za dva 64:61. Ivanović siguran sa linije slobodnih bacanja 66:61. Sjajno pogađa Vitkovac, Buzdućnost na plus 6 68.62. Vitkovac je prošao za tri, šteta… Tajm-aut Repeša. Do kraja meča 6.35.

Gordić i Barać sa penala su približili Cedevitu a 68:65, ali Savović pogađa za plus 5 70:65, 4.11 do kraja. Rejnolds pogađa trojku, 73:65, 3.42 do kraja. Šehović za tri 76:66, prethodno je Ukić bio polovičan sa linije slobodnih bacanja, Budućnost je pred pobjedom!

Dašić za održavanje dvocifrene prednosti 78:68. Savović pogađa uz faul, strašna partija 80:70. Promašio je dodatno,ali minut do kraja. Pet vezanih poena Gordića 81:76, nešto više od šest sekundi do kraja. Tajm-aut Jovović.