Rukometašice Budućnosti ovjerile duplu krunu - Volim Podgoricu

Rukometašice Budućnosti ovjerile duplu krunu

Rukometašice Budućnosti osvojile su devetu duplu krunu od obnove državnosti – izabranice Dragana Adžića u Budvi su savladale Danilovgrad 32:23 (16:7) u finalu Kupa Crne Gore.

”Plave” su u utorak osvojile devetu titulu prvaka Crne Gore od obnove državnosti, ukupno 27. u klupskoj istoriji, a u Budvi su 20 put podigle trofej namijenjen pobjedniku nacionalnog Kupa.

Tako je stavljena tačka na sezonu iz snova u kojoj je pored duple krune na domaćoj sceni, osvojena druga titula prvaka Evrope, dok se finalni turnir Regionalne lige na kraju nije igrao, a Budućnost je bila prva na tabeli sa maksimalnim učinkom iz šest mečeva.

U timu nije bilo Dragane Cvijić i Kristine Neagu, dok je njemačka reprezentativka Klara Voltering odigrala posljednji meč u dresu Budućnosti.

Kinga Bizdra je bila najefikasnija sa sedam golova, dok je Milena Knežević postigla šest pogodaka.

U redovima Danilovgrada najbolja je bila Đurđina Jauković sa 14 golova.