Prva pobjeda Kovinić na Gren slemu - Volim Podgoricu

Prva pobjeda Kovinić na Gren slemu

Danka Kovinić je ostvarila prvu pobjedu u karijeri na nekom Gren slemu i ujedno donijela prvi trijumf Crnoj Gori na nekom od četiri najveća turnira – naša najbolja teniserka je savladala Čehinju Klaru Kukalovu nakon nešto više od sat i po igre sa 2:0 (6:3, 7:6(4)) i plasirala se u drugo kolo. To je njena druga vezana pobjeda nad Kukalovom, pošto je prije 20-ak dana savladala Čehinju na turniru u Turnavi. Njena naredna protivnica biće Kristina Mladenović koja je bila bolja od Eženi Bušar 2:0 (6:4 i 6:4).

Teniserke su čuvale svoj servis u prvom setu do šestog gema, kada je Danka došla do brejka i povela 4:2.

U narednom gemu je sigurnom igrom sačuvala brejk i povela 5:2.

Čehinja je smanjila na 5:3, ali je naša teniserka naredni gem odigrala  perfektno za 6:3 i vođstvo u setovima.

Kovinić ne na startu drugog seta propustila tri brejk lopte, pa je uslijedio pad u igri, što je Slovakinja iskoristila.

Napravila je brejk u trećem gemu, koji je u narednom potvrdila i povela 4:1.

Ali, Danka se nije predala, naprotiv. Smanjila je na 4:2, a onda vratila brejk za 4:3.

Potom je bez greške odigrala svoj servis, i izjednačila 4:4. Kod rezultata 5:5, naša teniserka nije iskoristila brejk loptu, pa je Čehinja uspjela da se izvuče i povede 6:5. Danka je potom izjednačila na 6:6, pa se otišlo u taj-brejk!

Kukalova je nakon mini brejka povela 2:0, ali Danka je brzo vratila mini brejk i smanjila na 3:2, a ubrzo i preokrenula 4:3! Naša teniserka je potom napravila seriju 3:1  i stigla do velike pobjede 7:6 (7:4)!