“Lavice” na korak do Svetskog prvenstva! - Volim Podgoricu

“Lavice” na korak do Svetskog prvenstva!

Rukometašice Crne Gore napravile su veliki korak ka plasmanu na Svjetsko prvenstvo u Danskoj, pošto su u prvom meču baraža savladale Island 28:19. Revanš meč na programu je 14. juna u Rejkjaviku.

Crna Gora, koja je igrala bez četiri igračice koje su učestvovale u svim uspjesima nacionalnog tima – Marije Jovanović, Sonje Barjaktarović, Anđele Bulatović i Jovanke Radičević, u petom minutu je povela 3:1, ali je onda uslijedio period loše igre.

Island je napravio seriju 5:0 i preokrenuo 6:3, a sredinom prvog dijela bilo je nevjerovatnih plus šest za gošće (10:4).

Ali, od tog momenta izabranice Dragana Adžića su se trgle i Crna Gora je do poluvremena sa četiri uzastopna pogotka uspjela da izjednači (12:12).

Još jednom serijiom od 4:0,  na startu nastavka Crna Gora je najavila ubjedljivu pobjedu 16:12.

U finišu gošće nijesu imale rješenja za tandem Knežević – Jauković, pa Crna Gora sa ogromnih devet golova prednosti putuje na Island, 28:19.

Bulatović i Knežević su bile najefikasnije sa po devet golova u našoj selekciji, četiri je dodala Petrović. A na golu je Hasanić zabilježil 16 odbrana.