Crna Gora u četvrtfinalu! - Volim Podgoricu

Crna Gora u četvrtfinalu!

Zahvaljujući pobjedi košarkašica Francuske protiv Bjelorusije Crna Gora će igrati u četvrtfinalu Evropskog prvenstva!

Crna Gora je pomno pratila meč između Francuske i Bjelorusije i navijali smo za Francuskinje, jer je pobjeda te selekcije vodila naš tim u četvrtfinale, nakon poraza od Grčke 63:76.

Francuskinje su odlično odigrale u prvoj četvrtini, stekle su deset poena prednosti, a zatim su sačuvale prednost do kraja i slavile sa 64:58 (20:10, 20:19, 12:14, 12:15).

Bilo je drame u završnici, Bjelorusija je prišla na tri poena minut prije kraja, ali Francuskinje su trojkom potvrdile pobjedu.

Crna Gora će u četvrtfinale sa četvrte pozicije, pa će igrati protiv Španije ili Rusije. Protivnik će biti poznat nakon derbija Grupe F u posljednjem kolu upravo između Rusije i Španije.