Turnir u Nišu – trofej za Crnu Goru! - Volim Podgoricu

Turnir u Nišu – trofej za Crnu Goru!

Crnogorski vaterpolisti su osvojili pripremni turnir u Nišu – Nakon četiri pobjede u regularnom dijelu, posljednja, finalna je stigla poslije boljeg izvođenja peteraca. Savladana je Grčka sa 12:10 (nakon četiri četvrtine rezultat je bio 8:8).

Darko Brguljan i Predrag Jokić su postigli po dva gola, a po jedan Draško Brguljan, Mlađan Janović, Aleksa Ukropina i Nikola Murišić.

Peterce su pogodili Aleksandar Ivović, Vjekoslav Pasković, Darko Brguljan i Janović. Heleni su dva puta promašili, a jedan šut je zaustavio Zdravko Radić.

Ovo je drugi trijumf izabranika Ranka Perovića nad Grcima na ovom turniru, pošto su u grupi u četvrtak slavili sa 9:7.

Treće mjesto na turniru pripalo je Srbiji, koja je savladala Španiju rezultatom 10:9, iako je na poluvremenu imala tri gola minusa (4:1).