SUDAR TITANA: Nole i Endi Marej u finalu Montreala - Volim Podgoricu

SUDAR TITANA: Nole i Endi Marej u finalu Montreala

Britanski teniser Endi Mari biće rival prvog reketa svijeta Novaka Đokovića u finalu Rodžers kupa u Montrealu.

Marej je do mjesta u finalu došao trijumfom nad Japancem Keijem Nišikorijem sa 6:3, 6:0, poslije jednog sata i šest minuta igre.

Đoković je prethodno slavio protiv Žeremija Šardija iz Francuske sa 6:4, 6:4, a finalni meč igra se od 21 čas.

Pored toga što se plasirao u finale turnira u Montrealu, Marej se postarao da od ponedeljka bude drugi teniser svijeta, pošto će preteći Švajcarca Rodžera Federera. Škot će prvi put od avgusta 2013. godine biti drugi na svijetu, a to mu je ujedno najbolji plasman u karijeri.

Lijepo je vratiti se na drugo mjesto, posebno poslije svega što mi se desilo prošle godine, operacije i pada u poretku. Mnogi su se pitali kakva će moja igra biti poslije toga. I prvog puta sam to učinio ovdje. Svakako je lijepo biti toliko blizu vrha, nastaviću vrijedno da radim i pokušati da odem još korak naprijed”, istakao jeMarej.

Marej je odigrao sjajno protiv Nišikorija, odlično je riternirao i iskoristio je šest od 11 brejk lopti koje je imao tokom meča. Japanac je osvojio samo jedan svoj servis gem, a britanski teniser je osvojio 20 od 25 poena na drugom servisu svog rivala.