BEZ JOVETIĆA: Fiorentina razbila Inter! - Volim Podgoricu

BEZ JOVETIĆA: Fiorentina razbila Inter!

U derbiju šestog kola Serije A Fiorentina je u gostima savladala Inter sa 4:1 i tako preuzela prvo mjesto na tabeli.

Fiorentina je zaustavila Inter, koji je prije derbija imao sve same pobjede. Ipak, “nero-azuri” su bili oslabljeni neigranjem Stevana Jovetića, koji se povrijedio na zagrijavanju prije susreta.

Kako su prenijeli italijanski mediji Jovetić je povrijedio mišić lijeve noge. Jovetić je nedostajao Interu, pošto je ove sezone najbolji igrač “nero-azura”.

Fiorentina je već nakon 23 minuta igre imala tri gola prednosti. Iličić je u četvrtom minutu realizovao penal, da bi Kalinić sa dva gola dodatno šokirao Inter.

Inter je u 31. minutu ostao i sa igračem manje na terenu zbog isključenja Mirande.

Uspjeli su “nero-azuri” preko Ikardija da smanje prednost Fiorentine, da bi “ljubičasti” do ubjedljivih 4:1 došli u 76. minutu, kada je Kalinić kompletirao het-trik.

Inter – Fiorentina 1:4 (0:3)

Ikardi 61. – Iličić (pen) 4, Kalinić 19, 23, 76.