Zvezda “razbila” Budućnost! - Volim Podgoricu

Zvezda “razbila” Budućnost!

Derbi je trajao samo jedno poluvrijeme!

Počelo je uzbudljivo, međutim, neizvjesnost u duelu Crvene zvijezde Telekom i Budućnosti je potrajala svega dvije četvrtine.

Po povratku sa “velikog odmora” domaći košarkaši zaigrali su sjajnu odbranu i poslije samo pet minuta nagovijestili pitanje pobjednika.

Na kraju, slavili su ubjedljivih 83:62 (23:20, 16:17, 20:7, 24:18).

PRVA ČETVRTINA (23:20):

Šuterski raspoloženi ušli su u meč i jedni i drugi, pa su Zvezdini košarkaši u prvoj dionici za tri poena šutirali 3/5, a gosti 3/6.

Najefikasniji u domaćem timu za sada je Gal Mekel sa sedam poena, dok je Budućnost predvodio Devo Džozef sa osam.

Crveno-bijeli su otvorili utakmicu serijom 5:0, a najveća prednost u prvoj četvrtini iznosila je “plus šest” (14:8), međutim, uspjeli su Podgoričani da uhvate priključak i stignu čak i na poen zaostatka.

DRUGA ČETVRTINA (16:17):

Aktuelni šampion sredinom druge četvrtine napravio je seriju 8:0 i pobjegao rivalu na 35:27. Razigrali su se Stefan Jović i Maik Cirbes, ali je Budućnost poenima Tadije Dragićevića i Omara Kuka uspjela da prepolovi prednost crveno-bijelih. Podgoričani su potom drugom trojkom, iz tri pokušaja, Suada Šehovića, uspjeli da opet priđu na samo poen zaostatka (35:36).

Bio je to njegov 10 poen u prvom poluvremenu, a u stopu ga je pratio Aleks Marić, koji je horogom na nešto više od jednog minuta do kraja poluvremena donio prednost Podgoričanima (37:36). Bio je to njegov osmi poen, ali ta prednost nije potrajala jer je već u sledećem napadu Luka Mitrović pogodio trojku.

Najefikasniji igrač prvog poluvremena je Šehović sa 10 peona, a iza njega je Marić sa 8. U Zvezdi prednjači Mekel, koji je svih 7 poena postigao u prvoj četvrtini.

Crveno-bijeli imaju problem sa izvođenjem slobodnih bacanja (6/12), ali im odlično ide šut za tri poena (5/7). Na suprotnoj strani, Podgoričani su šutirali “bacanja” 12/16, a “trojke” 5-13.

TREĆA ČETVRTINA (20:7):

Kao da su u pauzi između dva poluvremena crveno-bijeli sagradili zid pred svojim košem!

Počelo je poenima Sofoklisa Skorcanitisa (dva plus jedan) i greškama u napadu Budućnosti, što individualnim, što zbog odbrane crveno-bijelih.

Iskoristili su sve to domaći košarkaši da pobjegnu na 11 poena prednosti (48:37), a potom su nastavili da uvećavaju prednost i dozvolili Budućnosti da prvi poen postigne tek poslije četiri minuta igre.

ČETVRTA ČETVRTINA (24:18):

Sredinom posljednje dionice, kada je sve već bilo jasno po pitanju pobjednika, priliku da zaigra dobio je i Marko Gudurić. MVP ljetošnjeg Evropskog prvenstva za mlade upisao je svoj debitantski nastup za crveno-bijele.

Igokea – Olimpija (21.00)

TABELA: Crvena zvezda 2-0, Budućnost 1-1, Olimpija 1-0, Cedevita 1-0, Zadar 1-0, Tajfun 1-0, Metalac 1-0, Sutjeska 0-1, Partizan 0-1, Mega Leks 0-1, Cibona 0-1, Igokea 0-1, MZT 0-1, Krka 0-1.