Plave “pregazile” Bukurešt! - Volim Podgoricu

Plave “pregazile” Bukurešt!

Rukometašice Budućnosti pobijedile su u Bukureštu istoimeni domaći tim 28:22 u trećem kolu grupe D Lige šampiona.

“Plave” su stigle do trećeg trijumfa u sezoni i sačuvale maksimalan učinak u elitnom evropskom takmičenju.

Šampionke Starog kontinenta zasluženo su došle do pobjede u duelu sa najvećim rivalom za prvo mjesto u grupi.

Odbrana je funkcionisala kao sat i nije dozvolila Rumunkama nijedan kontranapad za 60 minuta.

Sa bekovskih pozicija bombardovale su Kaća Bulatović i Kristina Neagu, koje su bile udarne igle Podgoričanki u napadu.

Budućnost je na poluvremenu imala četiri gola viška, 15:11, ali se na startu nastavka razbranila Pesoa među stativama Bukurešta, pa su domaće serijom 4:0 izjednačile.

Kada se očekivala borba gol za gol do kraja, Budućnost je pokazala zašto je prvak Evrope.

Sa tri brza gola nakon tajm auta Dragana Adžića “plave” su vratile zalihu i najavile pobjedu.

Od rezultata 20:17, sa novom serijom od tri pogotka Budućnost je definitivno prelomila utakmicu i lako privela meč kraju, bez rezultatske neizvjesnosti.

U sljedećem kolu za sedam dana večerašnji rivali odmjeriće snage u “Morači”.

Blistale su Kristina Neagu sa devet i Kaća Bulatović sa sedam pogodaka. U domaćoj ekipi Rodriges i Gulden postigle su po četiri gola.

Budućnost će sa prvog mjesta dočekati tu utakmicu.