“Lavice” torpedovale i Tunis - Volim Podgoricu

“Lavice” torpedovale i Tunis

Rukometašice Crne Gore savladale su Tunis 37:26 u četvrtom kolu Svjetskog prvenstva u Danskoj.

Do treće pobjede na Mundijalu izabranice Dragana Adžića stigle su rutinskom igrom.

Držale su se Tunižanke u prvih 20 minuta do rezultata 11:9, ali je do poluvremena Crna Gora stekla nedostižnih 19:12.

Uspjela je selekcija Tunisa da tokom drugog dijela spusti zaostatak na pet pogodaka, međutim ne i da ugrozi ubjedljivu pobjedu “lavica”.

Naročito su u kontranapadima naše djevojke nemilosrdno punile mrežu protivnica, uz sjajnu Đinu Jauković sa bekovske pozicije.

Priliku je dobila i iskoristila Ivona Pavićević, koja je u finišu dala tri gola, što su bili njeni prvi pogoci u dresu reprezentacije.

Selektor Adžić odlučio je da u drugom poluvremenu odmori Sonju Barjaktarović, Kaću Bulatović, Mariju Jovanović i Majdu Mehmedović, pa su šansu dobile sve igračice.

Najefikasnija je bila Đina Jauković sa devet golova, jedan manje dodala je Jovanka Radičević.

Sa druge strane, devet golova Mone Šebah, jedan manje dodala je Ines Kuildi.

U petak od 20.45 Crnu Goru čeka meč protiv Danske, a izvjesno je da će pobjednik sa prvog mjesta dočekati osminu finala.

Tok meča:

Kraj utakmice, laka i ubjedljiva pobjeda Crne Gore 37:26.

37:26 Šebah iz sedmerca.

37:25 Nova kontra i realizacija Ivone Pavićević.

36:25 Opet Ivona Pavićević.

35:25 Pogađa i Bilja Pavićević.

34:25 Prvi gol na šampionatu za Ivonu Pavićević.

33:25 Žlezi sa crte ponovo.

33:24 Šebah nastavlja seriju, daje osmi gol.

33:23 Žlezi sa crte.

33:22 Đina iz koraka. Devet golova iz 10 udaraca.

32:22 Klikovac koristi šansu u napadu i daje treći gol.

31:22 Đina upisuje osmi pogodak danas.

30:22 Žlezi.

30:21 Pavićević iz kontre.

29:21 Đina je nezaustavljiva.

28:21 Kuildi sa devet metara.

28:20 Đina iz sedmerca postiže šesti pogodak danas.

27:20 Đina Jauković,u svom stilu sa devet metara.

26:20 Raičević uz kontakt.

25:20 Šebah iz sedmerca daje sedmi gol.

25:19 Raičević sa distance.

24:19 Šebah sa devet metara.

24:18 Jovanka, efektan lob.

23:18 Hamruni sa krila.

23:17 Klikovac, gol za naše poslije šest minuta.

22:17 Šebah iz sedmerca uz isključenje za Pavićević.

22:16 Opet Kuildi.

22:15 Kuildi sa krila daje peti gol.

22:14 Đina nastavlja seriju. Daje četvrti gol.

21:14 Klikovac.

20:14 Jovanka sa krila. Sedmi pogodak za nju.

19:14 Hamruni iz kontre.

19:13 Rezgi sa šest metara.

Sigurna prednost na poluvremenu, 19:12. Držale su se Tunižanke do rezultata 11:9, ali su u završnici prvog dijela naše djevojke stekle visoko vođstvo.

19:12 Majda iz kontre.

18:12 Raičević iz prodora.

17:12 Đina iz koraka cijepa mrežu sa skoro 10 metara.

16:12 Šebah sa devet metara daje peti gol na meču.

16:11 Jovanka iz kontre, tajm aut za Tunis.

15:11 Opet Đina sa distance.

14:11 Šebah iz sedmerca.

14:10 Đina Jauković, bomba sa devet metara.

13:10 Kaća sa devet metara, opet gol sa igračicom manje.

12:10 Šebah iz sedmerca. Isključena je Marija Jovanović.

12:9 Majda je bila sama u kontri, odbranila je Abdelah, ali je odbijenu loptu Jovanka uhvatila i poslala u gol.

11:9 Hamruni poslije kontre.

11:8 Opet nakon ukrštanja bekova Dardur daje gol sa 10 metara.

11:7 Jovanka sa krila.

10:7 Kaća sa distance, dajemo dva gola sa igračicom manje.

9:7 Jovanović sa šest metara.

8:7 Kuildi, četvrti put sa devet metara.

8:6 Radičević iz kontre.

7:6 Ramusović uzvraća sa istog mjesta.

6:6 Žlezi sa crte.

6:5 Jovanka iz kontre, opet vodimo.

5:5 Majda sa krila prekida seriju Tunisa.

2:1 Raičević iz kontre.

1:1 Kaća takođe sa devet metara uzvraća.

0:1 Kuildi sa devet metara.

Naša selekcija veliki je favorit u meču sa jedinom ekipom u grupi koja nije osvojila nijedan bod u prethodne tri utakmice.

Izabranice Dragana Adžića jučerašnjom igrom i pobjedom nad Mađarskom (32:15) najavile su velike domete u Danskoj, pa protiv Tunisa ne bi smjele da imaju problema.

Nakon meča sa Tunisom slijedi dan pauze, a “lavice” će u petak (20.45) protiv Danske igrati za prvo mjesto u grupi uoči nokaut faze.