SRBIJI ZLATO, CRNOJ GORI SREBRO ZLATNOG SJAJA! - Volim Podgoricu

SRBIJI ZLATO, CRNOJ GORI SREBRO ZLATNOG SJAJA!

Vaterpolisti Srbije pobedili su Crnu Goru u finalu Evropskog prvenstva u beogradskoj “Areni” 10:8.

Naši momci su se lavovski borili, i pokazali da su rame uz rame srpskim “delfinima”, i jedna od najboljih svjetskih ekipa! Oni su rekli da je ostao žal zbog izgubljenog zlata, i da se nadaju da će na ljeto imati novu šansu, i da će se sa Olimpijskih igara vratiti sa zlatom.

Selektor Vladimir Gojković rekao je da je Crna Gora imala pobjedu u rukama.

-Bio je pad početkom četvre četvrtine, utakmica je bila pod našom kontrolom. Najvažnije je da budemo pametni, i moramo ozbiljno raditi do Olimpijskih igara.

Delfini” su se borili za četvrtu titulu evropskog prvaka od osamostaljivanja Srbije, a treću uzastopnu. Kada uračunamo uspjehe Jugoslavije i SCG, reprezentacija Srbije je do vrha “starog kontinenta” stizala šest puta, počev od 1991.

Crnogorci su najbolji u Evropi bili jednom, 2008, kada su u finalu u Malagi savladali upravo Srbe, koji su im se revanširali istom mjerom četiri godine kasnije u Ajndhovenu. Dakle, ove dvije reprezentacije danas su treći put igrale u finalu kontinentalnog šampionata.

TOK MEČA:

Četvrta četvrtina:

6. minut – 9:8 – Janović! Gosti su se vratili u igru, brzo su stigli na “minus jedan”.

5. minut – 9:7 – Radović vraća nadu Crnogorcima.

5. minut – 9:6 – Nikola Jakišić! Na asistanciju Gocića! “Delfini” nezadrživo grabe ka zlatu.

4. minut – 8:6 – Pijetlović! Pucao je kroz ruke golmanu Šćepanoviću!

2. minut – 7:6 – Miloš Ćuk za prvo vođstvo Srbije u današnjem finalu

Treća četvrtina – 6:6:

8. minut – 6:6 – Andrija Prlainović pogađa pet sekundi prije kraja ove dionice!

7. minut – 5:6 – Ponovo Brguljan! Ponovo Crna Gora vodi.

7. minut – 5:5 – Filip Filipović! Sada je srpskan reprezentacija iskoristila igrača više.

6. minut – 4:5 – Darko Brguljan! Crnogorci opet vode, posle isključenja Prlainovića.

3. minut – 4:4 – Petrović je treći put isključen, pa se crnogorski bek neće vraćati u igru. Srbi nisu iskoristili tu prednost da prvi put dođu u vođstvo.

2. minut – 4:4 – Dušan Mandić! Iz drugog pokušaja u prvom napadu u drugom poluvremenu.

Druga četvrtina – 3:4:

7. minut – 3:4 – Sada su isključena dva “delfina”, Ćuk i Mitrović, što je iskoristio Radović da svojoj reprezentaciji vrati prednost.

6. minut – 3:3 – “Delfini” nisu iskoristili napad sa dva igrača više.

2. minut – 3:3 – Miloš Ćuk! Srbija je do izjednačenja došla sa dva igrača više.

1. minut – 2:3 – Andrija Prlainović u svom stilu. Loptu je provukao ispod golmana Šćepanovića.

Prva četvrtina – 1:3:

7. minut – 1:3 – “Delfini” nisu iskoristili igrača više, Gocićev šut odbranio je Šćepanović, a na drugoj strani Radović je pogodio stativu, posle čega je Savić zatražio tajm-aut.

4. minut – 1:3 – Nikola Janović. Imali su Crnogorci igrača više i iskoristi tu prednost.

4. minut – 1:2 – Milan Aleksić je dao prvi gol za “delfine”.

2. minut – 0:2 – Aleksandar Ivović! Crnogorci su dali i drugi gol iz pozicionog napada.

1. minut – 0:1 – Nikola Vukčević je prvi strelac današnjeg finala.

17:44 – Rekord!
Na tribinama “Kombank arene” je 16.000 gledalaca! To je rekord evropskih prvenstava. Kapacitet beogradske dvorane povećan je za ovo finale. U prethodnoj fazi takmičenja bilo je 11.000 mjesta. To je drugi najposjećeniji meč u istoriji vaterpola. Samo je jednom bilo više gledalaca i to na Olimpijskim igrama u Sidneju, kada je na tribinama bilo više od 20.000 ljudi.

17:43 – I Ikodinović razočaran zbog ulaznice
Proslavljeni vaterpolo as Danilo Ikodinović takođe je razočaran načinom podjele ulaznica. Oštro je reagovao

17:42 – I Herceg Novi je uz Srbiju

17.38 – Ovacije za “delfine”, zvižduci za crnogorsku himnu
Predstavljanje učesnika finala, a zatim i intoniranje himni. “Delfini” su dobili ovacije sa tribina, a crnogorska himna zvižduke.