EP: Francuzi se namučili do pobjede nad Rumunijom - Volim Podgoricu

EP: Francuzi se namučili do pobjede nad Rumunijom

Reprezentacija Francuske pobjedom je počela Evropsko prvenstvo, pošto je večeras u Sen Deniju sa 2:1 savladala Rumuniju u prvom kolu Grupe A.

Međutim, Francuzi su se namučili sa Rumunima.

Francuska je povela preko Olivijea Žirua u 57. minutu, u 65. je iz penala izjednačio Bogdan Stanku, a pobjedu domaćinu u 89. donio je Dmitri Paje.

Domaćin je poveo poslije odlične reakcije Žirua, koji je nakon centaršuta Dmitrija Pajea odlično skočio ispred golmana Rumunije Ćiprijana Tatarušanua i prebacio loptu preko njega.

Ipak, Rumunija je izjednačila poslije samo osam minuta, kada je Stanku iskoristio penal, koji je arbitar Viktor Kasai dosudio poslije prekršaja Patrisa Evre u kaznenom prostoru.

Drugo kolo Grupe A igraće se 15. juna, kada će se Francuska sastati sa Albanijom, a Rumunija sa Švajcarskom. Prethodno će Švajcarska i Rumunija sjutra od 15 sati igrati svoju utakmicu prvog kola.

Svečano otvoreno Evropsko prvenstvo

Svečanom ceremonijom otvoreno je 15. Evropsko prvenstvo u fudbalu koje se igra u Francuskoj.

Na Stad de Fransu večeras je izvedena prigodna plesno-muzička koreografija čime je zvanično otvoreno Evropsko prvenstvo.

Oko 150 djevojaka plesalo je čuveni “kan kan”, dok je muziku puštao svjetski poznati DJ David Geta.

Prije nego što su reprezentativci zemalja koje nastupaju večeras izašli na teren, iznad stadiona je proletjela grupa aviona, koja je ispuštala dim u bojama francuske zastave.

Nakon svečane ceremonije na stadion su istrčali fudbaleri Francuske i Rumunije koji u grupi A igraju prvi meč na ovom Evropskom prvenstvu.

Ulice Pariza su pune policije, naročito oko željezničkih stanica i stadiona na kojem će se otvoriti takmičenje.

Drugi susret grupe A na programu je u subotu od 15 sati, kada će se sastati Švajcarska i Albanija.