“Furija” poražena poslije 12 godina - Volim Podgoricu

“Furija” poražena poslije 12 godina

Hrvatska je pobijedila Španiju 2:1 u posljednjem kolu D grupe Evropskog prvenstva i nanijela je prvi poraz šampionu na Evropskom prvenstvu od 2004!
Tok meča:

kraj!

88’ GOLLLLLLLLLLLL Sjajna kontra Hrvata. Kalinić je dao loptu u prostor Perišiću koji je iznenadio loše postavljenog De Heu na prvu stativu!

72’ SUBAŠIĆ je odbranio penal Ramosu!

70’ Penal za Španiju. Vrsaljko je sa leđa sapleo Silvu. Mali kontakt, ali u trku dovoljan.

67’ Šansa za Ramosa, glavom je šutirao malo pored.

65’ GOLLLLLLLLLLLL u jeku čeških napada Ozan Tufan je pogodio mrežu. Turska je na 2:0.

57’ Odlična šansa za Hrvate, prvo je De Hea zaustavio pokušaj Jedvaja, a onda Pjaca makazicama nije uspio da zatrese mrežu.

46’ Nastavljeni mečevi.

Gotova su poluvremena. Hrvatska je poravnala sjajnim golom Kalinića u finišu poluvremena. Bio je to potpuno otvoren meč, Španci su vodili od sedmog minuta pogotkom Morate, ali su “vatreni” poravnali.

45’ GOLLLLLLLLLLLLL Sjajna akcija Hrvatske. Perišić je ubacio sa lijeve strane, a Kalinić petom majstorski poravnao.

24’ Kaderabek je imao šansu za Češku, ali Volkan brani.

23’ Sa preko 25 metara probao je Silva, ali brani Subašić.

17’ Ladislav Krejci izveo je korner, Tomas Sivok bio najviši u skoku, ali je stativa bila saveznik Volkana Babadžana.

14’ Odlično je De Heu lobovao Rakitić, ali nije imao sreće. Lopta se od prečke odbila na gol liniju.

10’ GOLLLLLLLLL Burak Jilmaz. Turska je sjajno otvorila meč.

7’ GOLLLLLLLL Hrvatska je ispala potpuno nakon akcije koju je povukao David Silva, odigrao za Fabregasa, koji je poklonio gol Morati!

Česi imaju priliku da pobjedom obezbijede treće mjesto i osminu finala, dok su Turci u bezizlaznoj poziciji i samo neka ubjedljiva pobjeda od 7 razlike vraća u igru za mjesto među četiri najbolje trećeplasirane ekipe.

Hrvatska – Španija 1:1 (Kalinić 45’, Perišić 88’ – Morata 7’)

Hrvatska (4-2-3-1): Subašić – Srna, Ćorluka, Jedvaj, Vrsaljko – Rog, Badelj – Perišić, Rakitić, Pjaca – Kalinić

Španija (4-3-3): De Hea – Huanfran, Pike, Ramos, Alba – Fabregas, Buskets, Inijesta – Silva, Nolito, Morata

Češka – Turska 0:1 (Burak 10’, Tufan 65’)

Češka (4-3-2-1): Čeh – Kaderabek, Sivok, Hubnik, Pudil – Pavelka, Darida, Plašil – Dočkal, Krejči – Necid

Turska (4-2-3-1): Babakan – Gonul, Topal, Balta, Kojbaši – Tufan, Inan – Mor, Turan, Šen – Jilmaz