Remi sa Špancima: “Ajkule” čekaju pobjednika Grupe A! - Volim Podgoricu

Remi sa Špancima: “Ajkule” čekaju pobjednika Grupe A!

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore remizirala je protiv Španije u posljednjem meču grupne faze na Olimpijskim igrama u Riju – 9:9 (2:2, 3:2, 2:4, 2:1).
TOK MEČA:

Imali smo dva napada u finišu za trijumf, ali Španci su se odbranili, na kraju 9:9.

Španci su poveli 9:8, ali nova odlična kontra naših i gol Radovića za 9:9. Minut i 30 sekundi do kraja.

Darko Brguljan je pogodio sa igračem više na startu četvrte četvrtine, novo izjednačenje – 8:8.

Molina je postigao gol za 8:6, a u samom finišu dobra kontra naših, koju je realizovao Mlađan Janović za konačnih 8:7 u trećoj četvrtini.

Konačno gol u trećoj četvrtini, Španci su poveli 7:5, a sa igračem više pogodio je Radović za 7:6.

Bolja igra Španije u prvom dijelu treće četvrtine, sa dva gola preokrenuli su i poveli 6:5.

Kraj druge četvrtine, Molina je uspio u samom finišu da smanji prednost Crne Gore na 5:4.

Španci su smanjili na 4:3 sa igračem više, ali novi sjajan pogotak naših, Pasković je sada matirao golmana Španije – 5:3.

Na minut i 30 sekundi do kraja druge četvrtine sjajan gol Mlađana Janovića sa distance – 4:2.

Ponovo smo poveli, na startu druge četvrtine Mišić je na asistenciju Ivovića matirao Lopesa za 3:2.

Nakon prve četvrtine neriješeno je – 2:2. Ne forsiraju previše ni Crna Gora ni Španija. Poveli smo golom Klikovca, zatim je poravnao Siranji, da bi nam novu prednost donio Darko Brguljan, ali Molina je opet izjednačio.

Španija je brzo izjednačila, ali na četiri minuta do kraja prve četvrtine golom Darka Brguljana ponovo vodimo – 2:1.

Sjajan start naših, odličan pas za Klikovca, koji se odlično izborio za dobru poziciju i matirao golmana Španije za 1:0.

Naši vaterpolisti obezbijedili su plasman u četvrtfinale, a protiv Španije odlučuju da li će zauzeti treću ili četvrtu poziciju.

Ovaj meč ne bi trebalo da ima toliki značaj, jer će bez obzira na to koju poziciju Crna Gora zauzme dobiti nezgodnog rivala u četvrtfinalu.

Najvjerovatnije ćemo u četvrtfinalu igrati protiv Grčke ili Mađarske, ima tu još kombinacija, ali potrebno je da dođe do mnogo iznenađenja u mečevima Grupe A.