Partizan savladao Zvezdu “vječiti” izjednačeni na vrhu - Volim Podgoricu

Partizan savladao Zvezdu “vječiti” izjednačeni na vrhu

Fudbaleri Partizana pobijedili su kao gosti Crvenu zvezdu 3:1 u “vječitom” derbiju i izjednačili se na tabeli šest kola prije kraja prvenstva.

Ekipa Marka Nikolića zasluženo je slavila pred 15 hiljada gledalaca na stadionu “Rajko Mitić”. Prvu veliku šansu za Partizan nije iskoristio Đurđević, čiji udarac u zicer situaciji je odbranio Manojlović.

Ipak, mladi golman nije uspio da zaustavi šut sjajnog Leonarda iz slobodnog udarca u 21. minutu.

Zvezda je izjednačila iz prve akcije u nastavku, kada je na pas Ruiza poentirao Boaći.

Partizan je prednost vratio na polovini igre u drugom dijelu. Poslije kornera su u duelu bili Tavamba i Manojlović, a sudija Grujić je procijenio da nije bilo prekršaja, pa su gosti poveli 2:1.

Zvezda je ostala bez snage, a tačku na pobjedu Partizana stavio je Leonardo poslije akcije sa Đuričkovićem.