Danka Kovinić stala u polufinalu - Volim Podgoricu

Danka Kovinić stala u polufinalu

Danka Kovinić nije uspjela da se plasira u finale ITF turnira u francuskom Kanj sur Meru.

Crnogorska teniserka je nastup završila u polufinalu, porazom od Beatriz Hadad Maje iz Brazila, 115. teniserke svijeta, sa 6:2, 6:2, nakon 79 minuta igre.

Novljanka je tokom dva seta samo jednom uspjela da oduzme servis protivnici, dok je pet puta izgubila svoj servis, pa je ubjedljiv poraz logičan epilog.

Brazilka je u prvom setu napravila brejk odmah na startu, potom je to isto uradila u petom gemu za vođstvo od 4:1, kada je ovaj set i prelomljen.

Hadad Maja je i u drugom setu krenula silovito, sa dva brejka je povela 3:0. Danka je u četvrtom gemu uspjela da vrati jedan brejk, potom i da smanji na 3:2, ali nije imala više snage da parira razigranoj Brazilki.

Za našu teniserku je turnir u Kar sur Meru svakako uspješan, jer je u Francuskoj prekinula niz od 10 uzastopnih poraza na WTA turnirima.

Na putu do finala, Danka je upisala tri pobjede, uz jedan izgubljen set.

Turnir u Kanj sur Meru igra se za nagradni fond od 100 hiljada dolara.