,,AJKULE” POTOPLJENE: Grci nadmoćno do polufinala - Volim Podgoricu

,,AJKULE” POTOPLJENE: Grci nadmoćno do polufinala

Kraj sna crnogorskih vaterpolista o medalji na Svjetskom prvenstvu – Grčka je bila mnogo bolji rival i pobijedila “ajkule” 12:7 u četvrtfinalu Mundijala u Budimpešti.

Da danas stvari neće biti onako kako očekujemo moglo se naslutiti na startu kada peterac nije iskoristio Drašković. Crna Gora izgubila je prvu četvrtinu 1:0, a do potpunog raspada sistema u našoj igri stiglo je u sljedeće dvije dionice.

Grci su pred kraj treće četvrtine poveli 10:2 i naš tim bio je blizu jednog od najubjedljivih poraza ikada.

Ipak, “ajkule” su konačno odigrale malo bolje u posljednjoj dionici i ublažile poraz.

Grčka je dominirala na centarskim pozicijama, a igra sa čovjekom više u bazenu na kraju je bila i preloman segment za konačan ishod.

“Heleni” su dali šest golova iz osam prilika sa čovjekom više, dok su naši takođe u osam navrata sa brojčanom prednošću pogodili samo dva puta.

Saša Radović je jedini dao više od jednog pogotka, dok je sa druge strane dominirao Fudulis sa četiri gola.

Podmlađeni crnogorski tim ispunio je plan, plasman u četvrtfinale, a za nešto više očigledno je da će morati mnogo da se radi u budućnosti.

Crna Gora će u četvrtak igrati sa slabijim iz meča Mađarska-Rusija u razigravanju od petog do osmog mjesta.