LIGA ŠAMPIONA: Real i Mančester ubjedljivi - Volim Podgoricu

LIGA ŠAMPIONA: Real i Mančester ubjedljivi

Real i Mančester siti ostvarili su ubjedljive pobjede na startu Lige šampiona.

Dva gola Ronalda i jedan Serhija Ramosa donijeli su aktuelnom prvaku lagodnih 3:0 protiv Apoela, dok je Siti protutnjao Roterdamom – 4:0, uz dva gola štopera Stounsa.

U derbiju na Enfildu, Liverpul i Sevilja igrali su 2:2. Domaćin je kod vođstva 2:1 promašio penal (Firmino je pogodio stativu).

Totenhem je nadvisio Borusiju 3:1 (dva gola Kejna), a bod je osvojio Maribor na svom terenu protiv Spartaka 1:1.

Monako je igrao 1:1 u Lajpcigu. Stevan Jovetić je meč odgledao sa klupe.

Tok mečeva

86. minut – Bešiktaš osigurava trijumf u Portu – 3:1, Rajan Babel.

85. minut – Maribor dolazi do izjednačenja protiv Spartaka. Mešanović je doveo slovenačkog šampiona blizu prvog boda.

72. minut – Sevilja je izjednačila na 2:2 protiv Liverpula. Korea je pogodio za goste.

71. minut – smanjio je Napoli protiv Šahtjora na 2:1. Milik iz penala.

63. minut – drugi gol štopera Stounsa. Fejnord – Siti 0:4.

61. minut – 3:0 za Real. Serhio Ramos.

60. minut – 3:1 za Totenhem, drugi gol Harija Kejna.

59. minut – vodi Spartak u Mariboru. Strijelac Samedov.

58. minut – Šahtjor vodi 2:0 protiv Napolija. Fereira je pogodio.

50. minut – Ronaldo je pogodio iz penala za 2:0 protiv Apoela.

Nakon prvih 45 minuta, Mančester siti je osigurao pobjedu u Roterdamu, gdje vodi 3:0.

Real ima minimalnih 1:0 protiv Apoela. Ronaldo je postigao 55. gol u LŠ na utakmicama na domaćem terenu.

Liverpul je preokrenuo vođstvo Sevilje, uz promašeni penal Firmina.

Jovetić je na klupi Monaka, koji igra 1:1 sa Lajpcigom.

37. minut – preokret na Enfildu. Liverpul – Sevilja 2:1. Mohamed Salah, uz mnogo sreće. Lopta je na putu ka golu zakačila jednog igrača Sevilje i potpuno prevarila Rika.

35. minut – kratko je trajala radost Lajpciga, manje od dva minuta. Gol za Monako postigao je Juri Tilemans.

33. minut – Lajpcig je poveo protiv Monaka u prvom meču u Ligi šampiona. Emil Forsberg je strijelac istorijskog gola.

28. minut – novo vođstvo Bešiktaša u Portu – Tosun za 1:2.

25. minut – Mančester siti se poigrava sa Fejnordom – već je 3:0. Upisao se i Gabrijel Žezus.

21. minut – i na Dragaou je 1:1. Porto je poravnao u duelu sa Bešiktašom. Autogol Tošića.

21. minut – Liverpul je izjednačio protiv Sevilje, golom Roberta Firmina.

15. minut – I Šahtjor vodi – 1:0 protiv Napolija. Tajson.

15. minut – goleada na Vembliju. Totenhem vodi 2:1. Hari Kejn.

13. minut – Bešiktaš je poveo protiv Porta, golom Brazilca Taliske.

12. minut – prvi meč ove sezone i prvi gol Kristijana Ronalda. Portugalac je pogodio za 1:0 protiv Apoela.

11. minut – Jarmolenko je poravnao na Vembliju. Borusija – Totenhem 1:1.

10. minut – Siti je već na 2:0. Aguero je duplirao prednost nad Fejnordom.

5. minut – vatrometan start. Stiže gol i na Enfildu i to u mreži Liverpula. Sevilja vodi, strijelac Ben Jeder. Užasna reakcija odbrane tima Jirgena Klopa.

4. minut – gol i na Vembliju. Totenhem – Borusija 1:0. Koreanac Son je pogodio.

3. minut – prvi gol večeras.  Mančester siti vodi protiv Fejnorda, golom štopera Stounsa.

Stevan Jovetić na klupi Monaka će početi meč sa Lajpcigom u prvom kolu grupe G Lige šampiona.

Leonardo Žardim je ukazao šansu Djakabiju, Sidibeu i Tilemansu iza napadača Falkaa.

Na klupi je i najskuplje pojačanje “kneževa” ovog ljeta – Keita Balde.

Naš mladi golman Arijanet Murić, ipak, nije u sastavu Mančester sitija za meč sa Fejnordom, iako je doputovao sa prvim timom u Roterdam.

Na golu je Ederson, koji je u subotu doživio neugodnu povredu na meču sa Liverpulom u Premijer ligi.