Poraz “Sokola”: Danska slavila pod Goricom! - Volim Podgoricu

Poraz “Sokola”: Danska slavila pod Goricom!

kraj meča…

93′ Žuti za Savića, neće igrati u Varšavi.

90. minut – Nova šansa za Eriksena, ali Petković odlično brani.

85. minut – Umornog Jankovića mijenja Vladimir Jovović. Aplauzi publike za mlado krilo Partizana.

79. minut – Danci su se bili povukli, ali su opet zagospodarili terenom.

78. minut – Pokušao je Janković, ali preslabo i pravo u Šmajhela.

76. minut – Damir Kojašević je ušao umjesto Stefana Mugoše.

75. minut – Velika šansa za Crnu Goru! Janković je probio sa desne strane, lopta mu je prešla preko noge i srećno krenula ka usamljenom Đorđeviću, ali ga je izblokirao Dalsgard.

72. minut – Marko Vešović dobija žuti karton. Neće igrati protiv Poljske u nedjelju, a možda to ništa neće ni značiti…

69. minut – Prva šansa za Crnu Goru. Vešović je majstoriski prošao, ali je Stefan Mugoša sa roglja šesnaesterca šutirao pored gola.

66. minut – Prvi žuti karton za naše fudbalere. Zapisan je Luka Đorđević.

64. minut – Novi dobar pokušaj Sista, Petković je odlično postavljen i boksuje looptu daleko u polje.

64. minut – Druga izmjena kod Danaca. Izlazi Kornelisu, u igri je kontroverzni Niklas Bentner, zvani Lord.

62. minut – Šutirao je Marušić, loptu je umalo skrenuo Savić, ali ne bi bilo gola, jer je štoper Atletika bio u ofsajdu.

61. minut – Napoko nešto i od Crne Gore. Vešović je šutirao sa 20 metara, lopta je od bloka završila u korneru, nakon kojeg je pokušao Stefan Savić. Novi udarac iz ugla.

56. minut – Crna Gora je konačno prenijela težište igre na polovinu protivnika, ali još nema šansi.

51. minut – Prvi žuti karton na utakmici. Zapisan je Dalsgard zbog faula nd Vešovićem.

51. minut – Sisto prijeti po lijevoj strani, ali nije našao nijednog saigrača.

50. minut – Janković je centrirao iz slobodnog udarca, ali opet loše.

48. minut – Pokušava i Kornelijus sa velike distance, ali je veoma neprecizan.

47. minut – Opasna akcija Sista i Kornelijusa, ali je srećom bio ofsajd.

Poluvrijeme pod Goricom. Danska vodi 1:0, Crna Gora je bila bez šanse. “Hrabri sokoli” moraju da pobijede da bi ostali u trci za Mundijal, ali će to biti gotovo nemoguća misija, jer je u 20. minutu iz igre izašao kapiten Stevan Jovetić zbog povrede butnog mišića lijeve noge.

45. minut – Opet pokušava Eriksen , opet lijevom nogom i to sa preko 25 metara, ali Petković brani.

43. minut – Prinudna izmjena i kod Danaca, ali mnogo manje osjetna nego ona kod Crne Gore. Umjesto lijevog beka Larsena je ušao Durmisi.

39. minut – Pokušao je Marko Janković sa 25 metara, ali i on gađa previše visoko. Nema ideje u igri Tumbakovićevog tima…

37. minut – Igrači Crne Gore se muče da donesu loptu na protivničku polovinu. Danci dominiraju i prijete da povećaju vođstvo.

31. minut – Centrirao je desni bek Dalsgard, glavom šutirao Kornelijus, ali daleko od gola.

28. minut – Pione Sisto je napravio probleme po lijevoj strani odbrane, ali su se izabranici Ljubiše Tumbakovića odbranili.

20. minut – Šok pod Goricom! Stevan Jovetić izlazi iz igre zbog povrede butnog mišića lijeve noge, Luka Đorđević je ušao umjesto njega! Kapiten Crne Gore se povrijedio na zagrijavanju i izdržao 15-ak minuta, ali više nije mogao.

19. minut – Stefan Mugoša je neočekivano ostao sam na 20-ak metara od gola Danske. ali je dozvolio gostima da ga stignu. Nije ni šutnuo, a morao je da doda loptu Stevanu Jovetiću.

16. minut – Danska vodi pod Goricom! Desni bek Dalsgard je izvukao loptu za koju su mnogi mislili da će završiti u autu, ona je došla do Kristijana Eriksena koji ju je sa 20 metara proturio kroz noge Simići u zatresao mrežu Petkovića!

14. minut – Tamnoputi Sisto šutira sa preko 25 metara, Petković bez problema hvata loptu.

12. minut – Treći korner za Crnu Goru, Jovetić je glavom spustio lopti, a Tomašević šutirao preko gola.

10. minut – Prvi šut na utakmici, ali Vešović je gađao previsoko…

7. minut – Još nema pravih šansi, ni najave da će ih biti…

2. minut – Greška Danaca, lopta se odbila do Adama Marušića, ali je samo izborio korner.

1. minut – Meč pod Goricom je počeo. Crna Gora kreće po veliku pobjedu!

Ljubiša Tumbaković i Age Hareide otvorili su karte, pred utakmicu Crna Gora – Danska.

Tumbaković je odlučio da izvede isti tim kao i protiv Rumunije, sa izuzetkom što Bećiraja, očekivano, mijenja Mugoša.

Ivanić je, dakle, dobio prednost u odnosu na Šćekića, u centralnom dijelu terena.

Crna Gora: Petković – Marušić, Savić, Simić, Tomašević – Vukčević, Ivanić – Vešović, Janković, Jovetić – Mugoša.

Hareide je ispunio obećanje, Danska će napasti u Podgorici, sa tri ofanzivna igrača, te sa Eriksenom iza njih.

Danska: Šmajhel – Dalsgard, Kjer, Bjeland, Larsen – Kvist, Dilejni – Eriksen – Poulsen, Sisto, Kornelijus.