Srbija pregažena u Beču, Hrvatska u šoku, Španija u Rusiji - Volim Podgoricu

Srbija pregažena u Beču, Hrvatska u šoku, Španija u Rusiji

Španija je 11. selekcija koja je obezbijedila plasman na Svjetsko prvenstvo.

“Furija” nije propustila zicer – za 27 minuta tri puta je pogodila gol Albanije i kolo prije kraja kvalifikacija stigla do Rusije.

Italija, koja je igrala neriješeno sa Makedonijom 1:1, ide u baraž iz grupe G.

Srbija nije iskoristila prvu meč loptu. Iako su vodili 1:0, imali mnogo veću podršku navijača u Beču, izabranici Slavoljuba Muslina izgubili su 3:2. Ipak, kontrolišu situaciju u grupi, jer imaju bod više od Velsa, a u posljednjem kolu dočekuju Gruziju.

Dva gola za Austriju postigao je Marko Arnautović.

Izuzetno je uzbudljivo u grupi I, u kojoj tri selekcije u posljednje  kolo ulaze sa šansama za direktan plasman.

Island je sjajnom pobjedom u Turskoj, a zahvaljujući senzacionalnom remiju Hrvatske sa Finskom u Rijeci (1:1), došao na milimetar od Mundijala – za direktan plasman potrebna mu je pobjeda nad Kosovom kod kuće u posljednjem kolu.

Hrvatska je na ivici ambisa, nakon remija sa Finskom. “Vatreni” su primili izjednačujući gol u 90. minutu i sada odlaze u Ukrajinu da dođu do baraža.

Ukrajinci bi pobjedom pred svojim navijačima osvojio drugo mjesto, a Hrvate izbacili iz završnice.