Srbija je na Svjetskom prvenstvu - Volim Podgoricu

Srbija je na Svjetskom prvenstvu

Orlovi su učesnici Svjetskog prvenstva! Do tog cilja došli su pobjedom nad Gruzijom u meču posljednjeg kola Grupe D na stadionu “Rajko Mitić” golom Aleksandra Prijovića – 1:0 (0:0).

TOK MEČA:

KRAJ – 1:0! SRBIJA JE NA SVJETSKOM PRVENSTVU!

76. minut – Druga Muslinova izmjena – Milivojević umjesto Aleksandra Mitrovića.

74. minut – GOOOLLL – 1:0 – PRIJOVIĆ! Kontra Srbije koju je započeo Ivanović, lopta je došla do Mitrovića, on je proigrao Prijovića a ovaj loptu smjestio u mrežu.

1 / 10 FOTO: DADO ĐILAS

73. minut – ŠANSA za SRBIJU! Ponovo korner, ponovo šansa. Ivanović ponovo glavom neprecizan.

70. minut – ŠANSA za SRBIJU! Posle novog kornera Gudelja sa desne strane, Matić je tukao sa desetak metara, ali je Kankava izbacio loptu sa gol-linije.

66. minut – Osmi korner za Srbiju, izveo ga je Gudelj, a Ivanović sa šest metara glavom šalje loptu pored gola.

61. minut – Muslin menja – Prijović umjesto Ljajića.

60. minut – Sada je Rukavina “pogodio” Mitrovića, koji je poslao loptu pored gola.

57. minut – IRSKA POVELA U KARDIFU! Gol je postigao Meklin. Srbija je, ako se ovako završe oba meča, prva u grupi.

54. minut – ŠANSA za SRBIJUKONAČNO! Ljajić i Tadić su kombinovali na desnoj strani posle kornera, fudbaler Sautemptona je centrirao na “drugu stativu”, a šut glavom Mitrovića odbranio je Makaridze.

53. minut – Za razliku od prvog poluvremena, sada “orlovi” imaju inicijativu. Publika im pruža podršku.

49. minut – Konačno uzbuđenja pred golom Gruzije. Tadić je petom izbacio Ivanovića, čiji je centaršut zaustavio golman Makaridze. Navijači osjećaju novu energiju kod “orlova” u drugom poluvremenu.

48. minut – Pucao je Gudelj – preko gola.

46. minut – Počelo je drugo poluvrijeme. Za sada bez izmjena.

21:47 – Svi kao jedan skandiraju “Nemanja Matić”… Matić je prvi izašao na teren.

Podrška kapetanu Draganu

1 / 7 FOTO: DADO ĐILAS

Kraj prvog poluvremena – 0:0!

39. minut – Tadić je prvi zaprijetio Gruzijcima! Međutim, posle proigravanja Ljaljića, našao se previše iskosa, a golman Makaridze se odlično postavio. “Orlovi” su dobili samo korner…

39. minut – Ponovo gosti pokušavaju sa distance, ponovo Stojković siguran.

36. minut – Nema uzbuđenja, zato publika pokušava da “podigne” Muslinovu ekipu: “Svi u napad, ajmo, ajde”…

33. minut – I Jigauri je tukao iz daljine, ponovo je Stojković siguran.

31. minut – Ni u Kardifu nema golova. Zapravo, ni na jednom od devet večerašnjih mečeva još nema pogodaka.

25. minut – Matić je tražio Ljajića među štoperima gostiju, ali fudbaler Torina nije uspio da je prihvati. I dalje bez ozbiljnih prijetnji.

21. minut – Kvilitaija dobija žuti karton zbog grubog starta.

17. minut – Gvilija je “zategao” sa 20-ak metara, ali je Stojković bio dobro postavljen i odbranio.

16. minut – I dalje bez opasnosti po gol na obe strane.

13. minut – Sa tribina se ori “Srbija Kosovo

9. minut – Gruzija ima veći posjed lopte u uvodu.

5. minut – Sa tribina se ori “Svi u napad, ajmo, ajde”…

3. minut – Šut je prvi oprobao Kolarov. Tukao je iz daljine, pravo u golmana Makaridzea.

1. minut – Utakmica je počela!