Eriksenov šou u Dablinu: Danska deklasirala Republiku Irsku - Volim Podgoricu

Eriksenov šou u Dablinu: Danska deklasirala Republiku Irsku

Danska je posljednja evropska reprezentacija koja je osigurala plasman na Svjetsko prvenstvo.

Danci su osvojili Dablin, savladali Republiku Irsku u grotlu “Aviva stadiona” rezultatom 5:1 (u prvom meču nije bilo golova), iako je nakon samo šest minuta bilo sve protiv njih kada je Dafi pogodio i iskoristio grešku golmana Šmajhela.

Greške su obilježile prvo poluvrijeme, ali kasnije su viđene pred golom domaćina – tako je Kristijansen izjednačio uz mnogo sreće i pomoći odbrane Iraca, prije nego što je Eriksen majstorski pogodio od prečke i najavio odlazak Danaca na Mundijal.

Tako je već u prvom dijelu postalo jasno da Danska ne može da propusti šansu koja joj se ukazala protiv skromnih i borbenih Iraca, a nastavak je bio kao stvoren da Eriksen potvrdi svu klasu koju posjeduje.

As Totenhema je potom u 63. minutu pogodio i lijevom nogom za 3:1, a onda u 74. još jednom desnom..

Kada je sve bilo riješeno pogodio je i Niklas Bendtner iz penala za totalni debakl Irske.

Danska tako ide na peti Mundijal u istoriji, na kojem je posljednji put bila 2010.

Najbolji rezultat je postigla 1998. u Francuskoj kada je igrala u četvrtfinalu.