Golgeterski šou na zatvaranju LŠ: Sedmica Liverpula, ispao Napoli, prošli Šahtjor, Sevilja i Porto - Volim Podgoricu

Golgeterki šou na zatvaranju grupne faze Lige šampiona – čak 33 gola na osam mečeva, više od četiri u prosjeku.

Odluka o posljednjim učesnicima osmine finala donijeta je u ranim fazama.

Liverpul je demolirao Spartak 7:0, pa je Sevilja bezbolno remizirala sa Mariborom.

Porto je deklasirao Monako 5:2.

Šahtjor je u velikom stilu došao do druge faze – ukrajinski šampion je nanio prvi poraz Mančester sitiju ove sezone, i to nakon serije od 20 uzastopnih pobjeda.

Tok mečeva

90+2. minut – Fejnord stiže do pobjede nad Napolijem.

90+2. minut – Aguero je iz penala smanjio na 2:1 protiv Šahtjora.

90. minut – novo vođstvo Bešiktaša u Lajpcigu. Taliska za 2:1.

88. minut – novi gol Porta, koji vodi 5:2 protiv Monaka.  Soareš.

87. minut – Lajpcig je sa deset igrača izjednačio protiv Bešiktaša. Gol je postigao budući igrač Liverpula Nabi Keita.

86. minut – Liverpul broji do sedam. Morao je da dođe red i na Mohameda Salaha.

82. minut – Real ponovo vodi. Gol Lukasa Vaskesa za 3:2 protiv Dortmunda.

80. minut – Totenhem ide na 3:0 protiv Apoela. Strijelac Nkolu.

78. minut – drugi gol za Monako na “Dragaou” – Falkao.

76. minut – na “Enfildu” traje šou Liverpula – sjajna akcija i sjajan gol Sadija Manea.

76. minut – Sevilja je izjednačila protiv Maribora, golom Gansa.

66. minut – opet Porto ima tri gola prednosti. Aleks Teles je pogodio za 4:1 u duelu sa Monakom.

61. minut – malo radosti za Monako. Glik je iz penala smanjio na 3:1 protiv Porta.

50. minut – petarda Liverpula – Kutinjo je šutirao, lopta zakačila nekog iz odbrane Spartaka… Het-trik Brazilca.

49. minut – šta se dešava sa Realom – 2:2 protiv Dortmuna, nakon ubjedljivih 2:0. Drugi gol Obamejanga.

48. minut –  kakav početak Liverpula – centaršut Milnera i spektakularan volej Manea – 4:0.

Liverpul, Porto, Sevilja i Šahtjor na korak su od osmine finala Lige šampiona.

Liverpul i Porto imaju 3:0 protiv Spartaka, odnosno Monaka.

Sevilja gubi u Mariboru, ali zahvaljujući velikom vođstvu Liverpula može da bude mirna.

Šahtjor vodi 2:0 protiv Mančester sitija, dok Napoli igra 1:1 sa Fejnordom.

45. minut – krah Monaka u Portu – 3:0 za domaćina, Brahimi.

43. minut – smanjila je Borusija u Madridu na 2:1, golom Obamejanga.

38. minut – Totenhem je udvostručio prednost protiv Apoela, golom Sona.

34. minut – fešta u Ukrajini – Šahtjor – Mančester siti 2:0, Ismaili.

33. minut – nastavlja se evropska agonija Monaka. Porto vodi 2:0, ponovo Abubakar.

33. minut – Napoli sve dalje od osmine finala. Izjednačio je Fejnord, golom Jorgensena.

26. minut – Šahtjor je u delirijumu – Bernard je pogodio za vođstvo protiv Mančester sitija.

20. minut – krenuo je i Totenhem. Fernando Ljorente za 1:0 protiv Apoela.

19. minut – sjajna noć na “Enfildu” – već je 3:0 za Liverpul protiv grogiranih Rusa. Firmino, nakon greške odbrane gostiju.

16. minut – Liverpul vjerovatno rješava sve dileme. Opet Kutinjo za 2:0 protiv Spartaka.

13. minut – već je 2:0 za Real, Kristijano Ronaldo.

10. minut – šok za Sevilju u Mariboru. Tavareš je doveo domaćina u vođstvo.

10. minut – Bešiktaš se ne zaustavlja. Negredo iz penala za vođstvo u Lajpcigu,

9. minut – Porto je poveo protiv Monaka, strijelac Abubakar.

8. minut – Real je silovito počeo – 1:0 protiv Dortmunda, strijelac Borha Majoral.

3. minut – vodi Liverpul. Kutinjo iz penala.

2. minut  – Napoli vodi u Roterdamu, golom Zjelinskog.

Počeli su mečevi.

Večeras će biti poznati svi učesnici osmine finala Lige šampiona.

Liverpulu je potreban bod protiv Spartaka na “Enfildu”. Pobjeda ili remi domaćina u tom duelu, odveli bi i Sevilju u nokaut fazu, bez obzira na ishod meča u Mariboru.

Napoli se, u grupi F, nada da će Mančester siti nastaviti niz pobjeda i u duelu sa Šahtjorom u gostima. Ako tim Pepa Gvardiole savlada Ukrajince, Napolitanci bi trijumfom u Roterdamu došli do osmine finala.

U grupi H, Porto dočekuje otpisani Monako – tri boda donose Portugalcima prolaz dalje, kako god da se završi meč Lajpcig – Bešiktaš.