Eliminisana Danka Kovinic - Volim Podgoricu

Eliminisana Danka Kovinic

Danka Kovinić nije uspjela da se plasira u drugo kolo kvalifikacija za Australijan open.

Najbolje rangirana crnogorska teniserka je zaustavljena u drugom kolu kvalifikacija, pošto je u nastavkuj prekinutog meča poražena od Amerikanke Danijele Kolins, 162. teniserke svijeta sa 4:6, 6:2, 7:5, nakon dva sata i 22 minuta igre.

Meč je zbog kiše juče bio prekinut u prvom setu pri rezultatu 3:3, a nastavljen je rano jutros po našem vremenu.

Danka je osvojila prvi set, iako ga je loše počela (0:2), ali je sa dva brejka došla do prednosti od 1:0.

Kolins se revanširala u drugom setu, brejkom u 4. gemu je povela 3:1, a onda novim brejkom za 6:2 stavila tačku na ovaj set.

U odlučujućem setu, Novljanka je prva došla do brejka, za vođstvo od 3:2, potom je povela 4:2, a onda je u osmom gemu izgubila svoj servis, pa je Kolins izjednačila na 4:4. Do 6:5 za Kolins su obje teniserke sačuvale svoj servis, da bi Amerikanka u 12. gemu iskoristila prvu brejk i meč-loptu za pobjedu.

Danka Kovinić je u prvom kolu kvalifikacija savladala domaću teniserku Naitu Bejns (6:1, 7:6).