Dimitrov nakon velike borbe u osmini finala - Volim Podgoricu

Dimitrov nakon velike borbe u osmini finala

Bugarski teniser Grigor Dimitrov plasirao se u osminu finala Australijan opena (AO). Bugarin je nakon četiri seta i velike borbe poslije tri sataa i sedam minuta savladao Rusa Andreja Rubljeva 3:1 (6:3, 4:6. 6:4, 6:4).

Protivnik Dimitrova u osmini finala biće pobjednik meča između Nika Kirjosa i Žo-Vilfreda Conge.

Britanski teniser Kajl Edmund takođe je obezbijedio plasman u osminu finala Australijan opena, pošto je bio bolji poslije pet setova od Gruzina Nikoloza Basilašvilija.

Britanac, koji je 49. na ATP listi, savladao je 61. igrača svijeta rezultatom 3:2 (7:6 (7-0), 3:6, 4:6, 6:0 i 7:5), poslije tri sata i 48 minuta žestoke borbe na užarenom terenu u Melburnu, gdje je temperatura dostizala i 40 stepeni po Celzijusu.

Edmund je nakon vođstva u prvom setu, dozvolio rivalu preokret, pa je morao da juri zaostatak.

Ipak, u četvrtom setu je Britanac slavio sa 6:0, dok je u petom setu Basilašvili pružio otpor gdje je imao i jednu brejk loptu, ali nije uspio da porazi Edmunda.

Kajl Edmund će u narednom kolu igrati protiv boljeg iz duela Sepi – Karlović.

U osminu finala se plasirali su se i 10. nosilac Pablo Karenjo-Busta i Argentinac David Švarcman.

Karenjo-Busta je sa 7:6 (7-4), 4:6, 7:5, 7:5 eliminisao 23. nosioca Luksemburžanina Žila Milera, poslije tri sata i 21 minuta igre, dok je Švarcman bio bolji od Aleksandra Dolgopolova 3:1 (6:7, 6:2, 6:3. 6:3)

Karnejo-Busta će u narednom kolu na megdan boljem iz meča Marin Čilić – Rajan Harison. Protivnik Švarcmanu biće bolji iz meča Rafael Nadal – Damir Džumhur.