Novak rutinski do osmine finala u Melburnu - Volim Podgoricu

Novak rutinski do osmine finala u Melburnu

Novak Đoković pobijedio je Alberta Ramosa Vinjolasa sa 3:0 i plasirao se u osminu finala Australian opena.

Srpski teniser je za dva sata i 23 minuta došao do trijumfa sa 6:2, 6:3, 6:3 i u sljedećem kolu ga čeka Čung iz Južne Koreje koji je iznenadio Sašu Zvereva.

Đoković je rutinski savladao Španca, kojeg je do danas pobijedio četiri puta u isto toliko mečeva.

U prvom setu Novak je dodao gas kod rezultata 2:2 i sa četiri gema u nizu zaključio tu dionicu u svoju korist.

Jedan brejk u drugoj dionici, napravljen u četvrtom gemu bio je dovoljan Đokoviću da taj set dobije, dok je u trećem dijelu igre dva puta oduzimao servis rivalu.

Za 14. nosioca dobra stvar pred nastavak turnira je činjenica da danas nije dozvolio nijedan brejk rivalu, ali možda malo može da ga brine problem sa leđima zbog kojeg je uzeo medicinski tajm aut na početku drugog seta.

Đoković će protiv Čunga za plasman u četvrtfinale igrati u ponedjeljak.

U duelu Tomaša Berdiha i Huana Martina Del Potra nije bilo iznenađenja. Čeh je dominantno sa 3:0 obezbijedio plasman dalje.