SVEMIRSKI FUDBAL U LIGI ŠAMPIONA: Mančester siti pocijepao Bazel! Iguain od junaka do tragičara - Volim Podgoricu

Mančester siti je već u četvrtfinalu, a Totenhem ima sjajnu šansu da na “Vembliju” završi posao koji je počeo u Torinu, epilog je prvih mečeva osmine finala Lige šampiona.

Siti je slavio u Bazelu 4:0, dok su Juventus i Totenhem igrali 2:2.

Sjajan meč odigran je u Torinu. Juventus je utakmicu praktično počeo sa 2:0, jer je Gonsalo Iguain iskoristio zbunjenost defanzivaca gostiju da za osam minuta postigne dva gola.

Tim Maurisija Poketina ima karakter i kvalitet. Totenhem je pokazao da je tehnički i organizaciono superioran u odnosu na italijanskog prvaka, ali i da bi nestabilna odbrana mogla da bude problem i u revanšu.

Iako su dominirali i stvarali šanse, pa smanjili preko Kejna, “sparsi” su iz kontri mogli da prime dva gola, a ko zna kako bi se meč odvijao da je Iguain u finišu poluvremena iskoristio i drugi penal – srećom po Totenhem, pogodio je prečku.

U nastavku je Poketinov tim igrao opreznije, nije ostavio mnogo prostora rivalu, da bi golom Eriksena iz slobodnog udarca, uz lošu intervenciju Bufona, stigao do 2:2.

Juventus – Totenhem 2:2

Iguain 2, 8. (penal) – Kejn 35, Eriksen 71.

Bazel – Mančester siti 0:4

Gundogan 14, 53, Bernardo Silva 18, Aguero 23.

Tok mečeva

Totenhem je došao do željenog rezultata nakon šokantnog starta utakmice i dva primljena gola za osam minuta.

Tek sada, nakon izjednačenja, se vidi koliko su gosti tehnički jači od šampiona Juventusa i kako kontrolišu utakmicu.

71. minut – Totenhem je izjednačio. Kristijan Eriksen je prevario Bufona iz slobodnog udarca.

Tukao je pored zida u njegov ugao, Điđi je mogao bolje da reaguje.

Nema previše uzbuđenja u posljednjih 15 minuta u Torinu. Kejn je pokušao da iznenadi Bufona, ali za to je potrebno mnogo više…

Totenhem ima posjed, traži izjednačenje, ali je Juve opasan svaki put kada dođe blizu gola.

Šut Bernadeskija zaustavio je Ljoris, a onda je i Mandžukić glavom tukao pravo u Ljorisa.

53. minut – drugi gol Ilkaja Gundogana u Bazelu – Siti vodi 4:0.

Juventus ima vođstvo 2:1 protiv Totenhema, mogao je i da vodi 3:1 da je Iguain pogodio iz penala u 45. minutu, ali Totenhem može da žali nakon 45 minuta.

Engleski tim je naivno i brzo, za samo osam minuta, primio dva gola, a onda nadigrao šampiona Italije i smanjio preko Kejna.

Sjajan meč u Torinu, svašta može da se dogodi u drugom poluvremenu.

U Bazelu nema dileme – Siti vodi 3:0.

45+1. minut – Gonsalo Iguain je postigao dva, a propustio veliku šansu i za treći gol. Argentinac nije iskoristio penal za het-trik.

U trenucima kada je Juve želio da sačuva 2:1 do poluvremena, Daglas Kosta je pobjegao Orijeu, koji ga je oborio u šesnaestercu.

Iguain je, međutim, pogodio prečku.

Totenhem je opasan, traži drugi gol. Kejn je testirao Bufona iz daljine, Ali je pokušao glavom.

35. minut – Ni odbrana Juventusa nije zaustavila Harija Kejna. Iguain je izgubio loptu na sredini terena, odbrane domaćina nije uspjela da se postavi.

Kejn je izbjegao ofsajd, zabišao Bufona i pogodio za 2:1. Već 33 gola ove sezone u svim takmičenjima je postigao Kejn.

32. minut – Još jedna odlična reakcija Bufona nakon šuta Kejna – vrhovima prstiju je skrenuo loptu u korner-

30. minut – Velika šansa i za Juventus, nakon sjajne kontre Pjanića i Iguaina.

Udarac Argentinca završio je pored stative. Sjajan meč u Torinu.

25. minut – Zicer za Totenhem – Eriksen je pronašao Kejna na petercu, a udarac glavom najboljeg engleskog fudbalera zaustavio je sjajni Bufon.

23. minut – nemaju milosti Pep Gvardiola i njegovi momci. Već vode 3:0 u Bazelu.

Serhio Agero se upisao udarcem sa 25 metara. Argentinac je u subotu postigao četiri gola protiv Lestera.

Juventus kontroliše utakmicu sa Totenhemom. Ima 2:0 i sada je glavni cilj da se napravi blok na sredini i pred golom.

Na posljednjih 16 utakmica, šampion Italije je primio samo jedan gol, što govori o tome kakav zadatak čeka Kejna i saigrače.

18. minut – Očekivano. Siti vodi 2:0. Bernardo Silva.

Sterling je počeo akciju, loše je bila postavljena odbrana domaćih, a Portugalac uz malo sreće poslao loptu u mrežu.

14. minut – krenuo je i Mančester siti. Ilkaj Gundogan je pogodio za vođstvo, nakon kornera De Brujnea.

8. minut – Juventus je već na 2:0. Strijelac ponovo Iguain iz penala.

Faul u svom šesnaestercu napravio je Dejvis nesmotrenim startom nad Bernadeskijem.

Siti je odmah preuzeo kontrolu u Bazelu, šansu je imao Gundogan, ali je odbranio Vačlik.

2. minut – Juve vodi golom Gonsala Iguaina.

Pjanić i Iguain su izveli kombinaciju iz slobodnog udarca, odbrana Totenhema nije bila spremna, a Argentinac iz složene pozicije pogodio suprotni ugao.

Počeli su mečevi.

Nakon 69 dana, elitni fudbal se vraća na evropsku scenu.

Proljeće u Ligi šampiona otvaraju Bazel i Mančester siti, odnosno Juventus i Totenhem.

U Švajcarskoj ne bi trebalo da bude dilema – lider Premijer lige je veliki favorit, po svim fudbalskim parametrima Siti je apsolutni favorit, i na “Sent Jakob parku” i u dvomeču.

U Torinu je druga priča. Juve je posljednjih sezona značajan faktor u Ligi šampiona, prošle godine je igrao finale, dominira italijanskom fudbalskom scenom.

Totenhem je, međutim, ekipa koja ima šta da pokaže, ima raspucanog Harija Kejna, opasne Dele Alija i Sona, igru kojom je u prvoj fazi takmičenja bio bolji od Reala i Borusije Dortmund.