AMERIKA ELIMINISANA: Koukal jedini precizan u pet serija - Volim Podgoricu

AMERIKA ELIMINISANA: Koukal jedini precizan u pet serija

Hokejaši Češke pobijedili su reprezentaciju SAD poslije boljeg izvođenja penala i plasirali se u polufinale Zimskih olimpijskih igara u Pjongčangu.

Nakon regularnih 60 minuta i produžetka rezultat je bio 2:2 (1:1, 1:1, 0:0, 0:0), a u penal ruletu jedini strijelac u pet serija bio je Petr Koukal. tridesetpetogodišnjak koji je bio precizan u drugoj seriji.

Amerikanci su poveli u 7. minutu golom Donata, Kolar je izjednačio u 16, a prednost Česima donio je Kundratek u 28. minutu. Samo dva minuta kasnije Slejter je sa igračem manje ponovo poravnao rezultat i ispostaviće se kasnije obezbijediti svom timu produžetak.

Češka će se u polufinalu sastati sa pobjednikom meča u kojem se sastaju olimpijci Rusije i Norveška.

Druga dva četvrtfinalna para su: Švedska – Njemačka i Kanada – Finska.

Češka je posljednju medalju na ZOI osvojila 2006. u Torinu kada je bila treća, dok je zlato osvojila 1998. u Naganu.

Dvostruku uzastopnu olimpijsku u titulu brane Kanađani.