Arsenal završio posao protiv Milana, Lacio nije pobjedio u goleadi u Rimu - Volim Podgoricu

Arsenal završio posao protiv Milana, Lacio nije pobjedio u goleadi u Rimu

Milan je bio u seriji od 13 mečeva bez poraza, Arsenal u agoniji, nakon četiri vezana poraza, ali evropska scena više odgovara „tobdžijama“ – tim Arsena Vengera slavio je na „San Siru“ 2:0, u prvom meču osmine finala Lige Evropa i uradio veliki posao ka četvrtfinalu.

Gosti su u prvom dijelu riješili meč, golovima Henriha Mhitarjana u 15. minutu i Arona Ramzija u finišu poluvremena.

Prvi favorit za titulu – Atletiko – u Madridu je pogocima Saula, Dijega Koste i Kokea bez problema slomio Lokomotivu 3:0. U domaćem timu još nema Stefana Savića, koji se nije oporavio od povrede zadnje lože.

Iznenađenje u Dortmundu napravio je Salcburg, pobjedom nad Borusijom 2:1, golovima kosovskog reprezentativca Valona Beriše, dok je Lion slavio u Moskvi, protiv CSKA 1:0.

Veliki korak ka četvrtfinalu napravio je Sporting, pobjedom nad Viktorijom 2:0.

Lijepu prednost ima i Olimpik pred gostovanje u Bilbaou (3:1), a Lajpcig će sa minimalnih 2:1 gostovati Zenitu u revanšu.

Lacio, s druge strane, na svom terenu nije stekao prednost protiv Dinamo Kijeva (2:2). Adam Marušić nije bio ni na klupi.