Sokolići bolji od Luksemburga za prvu pobjedu u kvalifikacijama! - Volim Podgoricu

Sokolići bolji od Luksemburga za prvu pobjedu u kvalifikacijama!

Mlada fudbalska reprezentacija Crne Gore ostvarila je prvu pobjedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Selekcija Mojaša Radonjića pobijedila je vršnjake iz Luksemburga rezultatom 3:1.

Mreže u prvom poluvremenu su mirovale, da bi prvi gol na meču postigao Janketić u 49. minutu. Domaći su preko Muratovića (odigrao nekoliko prijateljskih utakmica za omladinsku reprezentaciju Crne Gore, ali je odlučio da nastupa za zemlju u kojoj je rođen) izjednačili u 70. minutu. Prošao je samo minut i Skenderović je postigao gol na novo vođstvo. Gol u sudijskoj nadoknadi za sigurnu pobjedu postigao je Ognjen Stijepović.

Ovo je prva pobjeda crnogorske reprezentacije u u dosadašnjem dijelu kvalifikacija, a upisala je remi i četiri poraza, tri na gostovanjima i jedan pred svojim navijačima. Izgubila je od Slovenije 3:1 u Podgorici i 2:0 u Novoj Gorici, od Francuske u Troi 2:1 i Bugarske u Staroj Zagori 3:1. Remi je odigrala sa Kazahstanom (1:1).

Nakon šest kola, Crna Gora ima četiri boda.

Mlade za četiri dana u Nikšiću očekuje duel sa Francuskom, koja je ostvarila maksimalan učinak, a danas sa 3:0 savladala Kazahstan u gostima.