POGLEDAJTE GOLOVE: Zvezda srušila Partizan i stigla na korak od titule! - Volim Podgoricu

POGLEDAJTE GOLOVE: Zvezda srušila Partizan i stigla na korak od titule!

Šest kola prije kraja plej-ofa Crvena zvezda je napravila ključni korak ka titulu u srpskom prvenstvu.

“Crveno-bijeli” su savladali Partizan sa 2:1 u 157. “vječitom derbiju” i prednost u odnosu na najvećeg rivala uvećali na devet bodova.

Zvezda je bila bolja na stadionu “Rajko Mitić”, Partizan gotovo da nije stvorio ozbiljniju šansu, a sve je bilo riješeno nakon dvadesetak minuta kada su Nemanja Radonjić i Aleksandar Pešić donijeli dva gola prednosti aktuelnom vicešampionu.

Sve što je uradio Partizan bilo je da smanji minus pogotkom Ognjena Ožegovića iz penala u 98. minutu.

Zvezda je tako prekinula niz od sedam mečeva bez trijumfa u derbijima (tri poraza i četiri remija), ali ove sezone nije izgubila nijednom od “crno-bijelih” (viđena su i dva neriješena ishoda).

Crnogorski reprezentativac Marko Janković je u timu Partizana bio na terenu do 88. minuta, dok je na drugoj strani Filip Stojković odigrao cijeli meč.

Janković i Stojković su u finišu i umali verbalni sukob, pa su dobili žute kartone.