Pogledajte učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu - Volim Podgoricu

Pogledajte učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu

GOLMANI

Mladen BOŽOVIĆ (AEL Larisa, Grčka) Dva puta vadio loptu iz mreže, ali se na kraju radovao trijumfu vrijednom opstanka nad Panataitolikosom (4:2).

Ivan JANJUŠEVIĆ (Balzan, Malta) Solidan u pobjedi nad Sengelom (2:1). Njegov tim je na korak od titule.

Andrija DRAGOJEVIĆ (Alaškert, Jermenija) Bod nakon serije poraza. Dobro branio u remiju sa Pjunikom (1:1).

ODBRANA

Boris KOPITOVIĆ (Čukarički, Srbija) Doživio poraz od Radničkog na Banovom brdu (3:2). On i saigrači su protestovali zbog katastrofalnih sudijskih odluka i dva crvena kartona.
Marko SIMIĆ (Pahtakor, Uzbekistan) Korektna partija u pobjedi nad Kizilkumom (2:1). Pahtakor je drugi na tabeli.

Filip STOJKOVIĆ (Crvena zvezda, Srbija) Možda i najbolji igrač na derbiju. Zadavao mnogo problema Partizanu u trijumfu svog tima (2:1).

Ivan KECOJEVIĆ (Kadiz, Španija) Neočekivan poraz od Reusa (1:0). Odigrao cijeli meč.

Nikola VUJADINOVIĆ (Leh Poznan, Poljska) Poslije serije po- bjeda stigao je i poraz kod kuće od Korone u kojem je Vujadinović igrao od prvog do posljednjeg minuta.
Dejan BOLJEVIĆ (Luč Vladivostok, Rusija) Odigrao cijeli meč protiv Fakela – protivnik slavio 3:1.

Mijuško BOJOVIĆ (Ujpešt, Mađarska) Dobra partija protiv Vašaša. Ljubičasti pobijedili 4:2.

Vladimir VOLKOV (Rad, Srbija) Odigrao cijeli meč u Lučanima protiv Mladosti – Rad osvojio dobar bod (1:1).

Ivan FATIĆ (Škupi, Makedonija) Igrao cijeli meč protiv Dile u kojem nije bilo golova.

Stefan SAVIĆ (Atletiko Madrid, Španija) Perfektan u lakoj pobijedio na Levanteom (3:0).

Žarko TOMAŠEVIĆ (Ostende, Belgija) Nije bilo dovoljno ni 2:0 protiv Sent Trujdena – na kraju 2:2.

VEZNI RED

Marko VEŠOVIĆ (Legija, Poljska) Težak poraz kod kući od Lubina (1:0). Trka za titulu je još aktivna.

Draško BOŽOVIĆ (Priština, Kosovo) Veoma dobar u pobjedi nad Besom (1:0). Juri titulu!

Vladimir JOVOVIĆ (Jablonec, Češka) Izašao na poluvremenu protiv Sigme Olomuc (0:0).

Vukan SAVIĆEVIĆ (Slovan Bratislava, Slovačka) Ušao na poluvremenu, postigao gol, ali to nije bilo dovoljno da se izbjegne poraz od Trenčina (1:3).

Marko JANKOVIĆ (Partizan, Srbija) Zamijenjen u 88. minutu derbija protiv Crvene zvezde (2:1). Dobio žuti karton.

Mirko IVANIĆ (BATE Borisov, Bjelorusija) Maestralan protiv Dinama iz Bresta (2:0). Postigao gol i zamijenjen u 74. minutu kada je umjesto njega ušao legendarni Aleksandar Hleb.

Dušan LAGATOR (Dinamo St. Peterburg, Rusija) Odigrao čitav meč kod kuće protiv Sibira – nije bilo pobjednika 1:1.

Veljko BATROVIĆ (Etar, Bugarska) Zamijenjen u 83. minutu. Lokomotiva Plovdiv minimalno slavila kod kuće 1:0.

Janko TUMBASEVIĆ (Mladost Lučani, Srbija) Upisao 90 minuta protiv Rada. Mladost igrala 1:1 kod kuće.

Nikola DRINČIĆ (Čukarički, Srbija) Dobio žuti u porazu od Radničkog (3:2) na utakmici koju je obilježilo loše suđenje i protest fudbalera Čukaričkog.

Marko BAKIĆ (Belenenseš, Portugal) Igrao protiv Sportinga kod kuće.

Asmir KAJEVIĆ (Čukarički, Srbija) Postigao gol u porazu kod kuće od Radničkog (3:2). Igrao cijeli meč.

Damir KOJAŠEVIĆ (Šahtjor, Kazahstan) Igrao cijeli meč protiv Atiraua – nije bilo golova.

Dragan BOŠKOVIĆ (Port, Tajland) Treći vezani poraz. Ovoga puta nije bilo spasa protiv moćnog Burirama (3:1). Odigrao cijelu utakmicu.

Bojan KALJEVIĆ (Balzan, Malta) Postigao gol za pobjedu protiv Sengele (2:1). Titula je na dohvat ruke.

Bojan SANKOVIĆ (Ujpešt, Mađarska) Ušao u 63. minutu protiv Vašaša. Ujpešt pobijedio 4:2.

Milan VUŠUROVIĆ (Riga, Letonija) Zamijenjen u 58. minutu. Riga pobijedila Metu 1:0.

Miloš RAIČKOVIĆ (Saravak, Malezija) Najbolji igrač u timu. Radovao se pobjedi nad UKM-om (2:1).

Idriz TOSKIĆ (Bisćelje, Italija) U 25. minutu izašao zbog povrede. Ređina pobijedila 3:1.

Darko ZORIĆ (Čukarički, Srbija) Povrijedio se već u 9. minutu protiv Radničkog koji je pobijedio 3:2 na Banovom brdu.

Jovan ČAĐENOVIĆ (Borac, Srbija) Dobio žuti karton i izaša u 81. minutu u porazu od Mačve (2:0).

NAPAD

Filip RAIČEVIĆ (Pro Verćeli, Italija) Ispadanje iz Serije B je realnost. Odigrao cijeli meč u porazu od Empolija (3:2).

Stefan MUGOŠA (Inčon, Južna Koreja) Nastavlja da rešeta mreže, ali ovoga puta je poražen od Džedžua 4:2. Dao jedan gol, ukupno peti ove sezone.

Milan PUROVIĆ (Radnik, Srbija) Ušao u 81. minutu protiv Javora. Nije bilo golova u Surdulici.

Filip KASALICA (Platanias, Grčka) Protiv velikana AEK-a igrao je 75 minuta i doživio poraz (0:1). Kasalica i drugovi su već ispali iz lige.

Dejan DAMJANOVIĆ (Suvon, Južna Koreja) Asistirao u pobjedi nad Sangđuom (2:1). Zamijenjen u 81. minutu.

Luka ĐORĐEVIĆ (Arsenal Tula, Rusija) Ušao u 66. minutu, ali Krasnodar je već tada imao 2:0 – na kraju je bilo 3:0.

Ilija SPASOJEVIĆ (Bali junajted, Indonezija) Dao gol i asistirao protiv Jangona, ali to nije bilo dovoljno, jer je protivnik slavio 3:2.

Uroš ĐURANOVIĆ (Dukla, Češka) Ušao u 89. minutu protiv Slovana (2:0). Velika pobjeda koja parktično znači opstanak u društvu najboljih.

Aleksandar BOLJEVIĆ (Vasland-Beveren, Belgija) Kompletna ekipa je podbacila kod kuće protiv Levena – gosti slavili 2:0.

Drago MILOVIĆ (TPS, Finska) Igrao od 66. minuta u porazu od SJK-a (0:2).

Petar ORLANDIĆ (Ksiniđang, Kina) Traži prvu pobjedu u drugoj ligi Kine. Ovoga puta je zamijenjen u 83. minutu u porazu od Nei Mongola (4.1).

Ognjen ROLOVIĆ (Birkirkara, Malta) Odigrao cijeli meč u porazu na strani od Sent Endrjuza (1:0).