Real izjednačio, CSKA siguran na svom terenu - Volim Podgoricu

Real izjednačio, CSKA siguran na svom terenu

Nakon debakla u utorak (95:67), košarkaši Real Madrida su se probudili i napravili brejk protiv Panatinaikosa u Atini (89:82).

„Kraljevski klub” je preokrenuo situaciju u svoju korist u 3. četvrtini, koju je dobio sa 32:21 i u posljednju dionicu ušao sa plus sedam (68:61).

PAO je izjednačio na 68:68, ali su „merengesi” odbili taj nalet domaćih i stigli do veoma važnog brejka.

Felipe Rejes je u pobjedničkom timu bio najefikasniji sa 18 poena, jednim više od Džejsija Kerola, a kod domačih je najbolji bio Majk Džejms sa 20.

CSKA je i prije četvrtfinala Evrolige bio viđen putnik u Beograd na fajnl-for, a sada je samo na pobjedu od cilja.

„Armejci” su i drugi put za 48 sati savladali gradskog rivala Himki sa 89:84 i poveli 2:0 u seriji. Koliko je zadatak tima Jorgosa Barcokasa da preokrene nemoguć, najbolje govori činjenica da je CSKA dobio 16 posljednjih međusobnih mečeva.

I ovog puta je, kao dva dana ranije, bilo uzbudljivo i tijesno, ali je presudila klasa Serhija Rodrigesa, koji je upisao 26 poena i 10 asistencija za indeks 36.

Odlični su bili i Kori Higins sa 19, Vil Klajburn sa 16, Otelo Hanter sa 14 i Semjon Antonov sa 12 koševa.

Entoni Gil je predvodio goste sa 24 pogotka, a potpuno je podbacio Aleksej Šved sa 12, ali uz očajan šut (9-2 za tri, 4-2 za dva).

Marko Todorović je igrao svega pet minuta i upisao po skok, asistenciju i ukradenu loptu, a promašio je jedini šut iz igre.

Rezultati

Panatinaikos – Real Madrid 82:89 (21:16, 19:20, 21:32, 21:21) – rezultat u seriji 1:1

CSKA – Himki 89:84 (24:22, 19:23, 25:21, 21:18) – 2:0