KRALJ UZVRATIO: Klivlend pregazio Boston - Volim Podgoricu

KRALJ UZVRATIO: Klivlend pregazio Boston

Košarkaši Klivlenda smanjili su na 2-1 u finalnoj seriji plej-ofa Istočne konferencije NBA lige.

Kavalirsi su treći meč protiv Bostona odigrali maestralno i slavili ubjedljivu pobjedu rezultatom 116:86.

Domaćin je odmah krenuo agresivno, a Seltiksi nisu uspijevali da nađu odgovor za leteću igru Klivlenda. Već poslije prve četvrtine bilo je +15, na poluvremenu +20, a na kraju je meč završen sa 30 poena razlike.

Kod Kavalirsa šestorica su bila dvocifrena. Prednjačio je Lebron Džejms sa 27 poena (šut iz igre 8/12, 3/3 za tri poena) i imao je još 12 asistencija.

Dabl-dabl učinak zabilježio je Kevin Lav od 13 poena i 14 skokova, a 10 i više poena postigli su Kajl Korver (14), Džordž Hil (13), Džej Ar Smit (11) i Tristan Tompson (10).

Na drugoj strani Džejson Tejtum je brojao do 18, a Teri Rozir 13 pogodaka.

Četvrti meč igra se takođe u Klivlendu, u noći između ponedjeljka i utorka.