Rafa u najboljem izdanju nakon prespavane noći, Švarcman proklinje nebo - Volim Podgoricu

Rafa u najboljem izdanju nakon prespavane noći, Švarcman proklinje nebo

Rafael Nadal se plasirao u polufinale Rolan Garosa, pobjedom nad Dijegom Švarcmanom, 3:1 u setovima.

Meč, koji je juče dva puta prekidan zbog kiše, a koji je definitivno pomjeren za danas kod vođstva Argentinca 1:0 u setovima (6:3), a 5:3 za Španca u drugom setu, završen je očekivanim epilogom.

Nadal je bez najmanjih problema prvo izjednačio – 6:3, a zatim dominirao – 6:2, 6:2.

Švarcmanu ostaje da proklinje nebo, jer je do prvog jučerašnjeg prekida došlo kada je Rafu držao u konopcima, imao prednost seta i 3:2 uz brejk, u drugom setu.

Rafa je prekide iskoristio da se sabere, da se stabilizuje, a nakon prve pauze, pa prespavane noći, izašao na teren u najboljem izdanju.

Sjajna igra mu je i bila potrebna da bi slomio omalenog i upornog Argentinca. koji se nije predavao nijednog trenutka… Posljednji gem je trajao skoro 11 minuta.

Njegov rival biće pobjednik meča Marin Čilić – Huan Martin del Potro.

U drugom polufinalu igraju Marko Ćekinato i Dominik Tim.